Sözcü Plus Giriş

12:30 Hadi ipucu sorusu ve cevabı: Türkiye’de okul çağına gelen çocukların yüzde kaçı eğitim alamamaktadır?

Hadi'de 16 Nisan 12:30 yarışmasının ipucu sorusu ve yanıtı belli oldu. Hadi ipucu sorusu "Türkiye’de okul çağına gelen çocukların yüzde kaçı eğitim alamamaktadır?" oldu. Peki Türkiye'de okul çağına gelen çocukların yüzde kaçı eğitim alamamaktadır? İşte ipucu sorusunun yanıtı...

10:14 -
12:30 Hadi ipucu sorusu ve cevabı: Türkiye’de okul çağına gelen çocukların yüzde kaçı eğitim alamamaktadır?

Hadi’de her öğlen olduğu gibi ipucu sorusu yarıŞmanın sosyal medya hesabından paylaşıldı. Hadi ipucu sorusu , “Bugün ipucumuz Toplum Gönüllüleri Vakfı'ndan geliyor! Türkiye'de okul çağına gelen çocukların yüzde kaçı eğitim alamamaktadır?” şeklinde paylaşıldı. İşte Hadi ipucu sorusu olan Türkiye'de okul çağına gelen çocukların yüzde kaçı eğitim alamamaktadır? sorusunun cevabı…

HADİ İPUCU SORUSU

Soru: Türkiye'de okul çağına gelen çocukların yüzde kaçı eğitim alamamaktadır?

Cevap: %8,5

TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), 29 Aralık 2002’de yasal kimliğini kazanan bir Sivil toplum kuruluşudur.

Vakıf, ilkelerini belirlerken, farklılıklara saygılı olmak ve farklılıklarla uyum içinde hareket edebilmeyi, herhangi bir dini, ideolojik, siyasi, etnik vb. görüşün savunuculuğunu veya propagandasını yapmamayı benimsemiştir. Gönüllülük temeline dayanarak hareket eden vakıf, amaçlarını; Gençlerin öncülüğünde ve yetişkinlerin rehberliğinde çeşitli sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmek, gençlerin yaratabileceği sinerjiye inanan ve sosyal bir amaca yönelik maddi-manevi yatırım yapabilecek yetişkin gönüllülerin katılımını, rehberliğini ve desteğini sağlamak, çevresindeki sorunlara çözüm üretebilen, kendine güvenen, girişimci ve duyarlı bir gençliğin oluşumuna katkıda bulunmak, toplumda sosyal sorumluluk yönünde farkındalık yaratmak şeklinde açıklamaktadır. “Eleştirmek değil, değiştirmek için” sloganını kullanarak gençliğin enerjisini sosyal faydaya dönüştürmek için çalıştıklarını ifade eden vakıf; hedef kitlesini 17-25 yaş arası gençler olarak belirlemiştir.

Bu amaçlar çerçevesinde, hak edenlere karşılıklı burs yardımları, iş yapma becerilerini geliştirmek için staj olanakları, girişimciliğe yönlendirmek için mikro kredi programları ve üretkenlik ve sorumluluk esasıyla proje finansmanı uygulamalarını hedefleri arasında göstermektedir.

2009 yılı itibarıyla, 20.000 üzerinde Toplum Gönüllüsü genç vardır ve çoğunluğu üniversite kulüpleri/toplulukları olmak üzere Türkiye’de 103 birim olarak örgütlenmiştir.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more