9 yaşındayken “Boğa Güreşi ve Güvercinler” eserini çizen ressam kimdir?

Eleq ipucu sorusu yayınlandı. Son zamanlarda canlı bilgi yarışmaları bir hayli popüler. Başlangıçta Hadi ile başlayan maceraya Eleq ve Oyna Kazan da katıldı. Yarışmacılar ise ipucu sorularını öğrenerek rakiplerine göre avantajlı olmayı umuyor. Bugünkü Eleq ipucu sorusu şöyle: 9 yaşındayken “Boğa Güreşi ve Güvercinler” eserini çizen ressam kimdir?

9 yaşındayken “Boğa Güreşi ve Güvercinler” eserini çizen ressam kimdir?

Eleq her gün saat 20.00’da takipçileriyle buluşuyor. Her gün Instagram sayfasından yayınlanan ipucu soruları yarışmacılar tarafından merak ediliyor. 13 Mayıs Eleq ipucu sorusu şöyle: “Merhabalar Eleqseverler, herkese iyi haftalar. Resim tutkunları bu akşam saat 20.00’deki yarışmamızın eleqipucu sorusunda buluşuyor. Babasından aldığı resim dersleriyle 9 yaşındayken “Boğa Güreşi ve Güvercinler” eserini çizen ressam kimdir?

13 MAYIS ELEQ İPUCU SORUSU

CEVAP: PİCASSO

Pablo Picasso, tam adı ile Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Ruiz y Picasso, İspanyol ressam ve heykeltıraş. 20. yüzyıl sanatının en iyi bilinen isimlerindendir. Georges Braque ile birlikte kübizm akımının temelini atmıştır.