Sözcü Plus Giriş

15 yaşındaki çırağa palangalı işkence!

15 yaşındaki çırak, alacağı vidanın numarasını unuttuğu gerekçesiyle patronu tarafından palangaya bağlanıp feci şekilde dövüldü. Çırağın aynı iş yerinde çalışan ağabeyi de patrondan tekme tokat dayak yedi.

13:47 -
15 yaşındaki çırağa palangalı işkence!

Karatay ilçesinde H.H.Y. ile kardeşi E.A.Y.,eylül ayında araç yedek parça satışı yapan M.C.’ye ait iş yerinde çırak olarak işe başladı.

Yaklaşık 20 gün sonra E.A.Y., iş yeri sahibi M.C. tarafından vida alması için malzemeciye gönderildi.

Alacağı vidanın numarasını unutan E.A.Y., yolda ağabeyi H.H.Y.’yi telefonla arayıp vidanın numarasını sordu. E.A.Y. vidayı alıp, iş yerine döndü.

‘BİR DAHA UNATMAZSIN’ DEYİP, TAVANA ASTI

İş yeri sahibi M.C., iddiaya göre vidayı unuttuğu için E.A.Y.’yi halk arasında `caraskal´ olarak bilinen palangaya bağlayıp astı.

Pantolonu da yarıya kadar indirilen E.A.Y., yaklaşık 15 dakika asılı kaldıktan sonra M.C. tarafından caraskal kırılabilir düşüncesiyle indirildi.

İki kardeş korktukları için bu durumu ailesine anlatmadı. E.A.Y., olayın ardından o iş yerine bir daha gitmedi.

MALZEMEYİ HATALI BÜKTÜ DİYE AĞABEYİ DÖVMÜŞ

Ağabey H.H.Y. de, 5 Aralık günü, iddiaya göre bir malzemeyi hatalı büktüğü gerekçesiyle M.C. tarafından tekme, tokat dövüldü.

Gözünde morarma ve yüzünde şişlik oluşan H.H.Y. hastaneye gidip tedavi oldu, rapor aldı, ardından polise gidip M.C. hakkında şikayette bulundu. Şikayet üzerine M.C. hakkında ‘kasten yaralama’ suçundan soruşturma başlatıldı.

Ağabeyinin olayının ardından E.A.Y. de M.C. tarafından gördüğü işkenceyi ailesine anlattı.

Ailesi de avukatları aracılığıyla E.A.Y.’nin işkence gördüğü sırada ağabeyi M.C. tarafından çekilen fotoğrafı delil olarak kullanıp, suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor.

15 yaşındaki çırağa işkence ettiği iddia edilen iş yeri sahibinin çırağın ağabeyini de dövdüğü öne sürüldü. Foto: DHA

‘PANTOLONUMU YARIYA KADAR İNDİRDİLER’

Korktukları için gördüğü işkenceyi ailesine söylemediğini belirten E.A.Y., yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

“Vidayı almak için malzemeciye gidiyordum. Yolda vidanın numarasını unutup, ağabeyimi aradım. O da M.C.’ye sorup, bana döndü. Vidayı alıp iş yerine geldim. M.C., ‘Vidanın numarasını nasıl unutursun’ deyip, önce kulağını çekti, sonra beni vinçle tavana astı. 15 dakika boyunca acı içerisinde asılı kaldım. Bir süre sonra caraskal kırılır diye beni aşağıya indirdiler.

Daha önce de iş yerinde makineyi temizlerken üzerime kimyasal su sıkmışlardı. Ertesi gün her yerim kabarık olmuştu. O anları düşündükçe sinirlenip, utanıyorum. Ağabeyime de tekme ve tokatla saldırıp, gözünü morarttılar. Durumu ailesine anlatan M.C. işkence anına ait fotoğrafla birlikte patronu hakkında suç duyurusunda bulundu. (DHA)

Son güncelleme: 15:31 26.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more