Sözcü Plus Giriş

2019 Bekçilik sınav soruları erişime açıldı! İşte bekçilik sınav soruları sorgulama ekranı

Binlerce vatandaş geçtiğimiz günlerde Polis Akademisi tarafından düzenlenen bekçilik sınavına girmişti. Şimdi ise bekçilik sınav soruları yayınlandı. Adaylar bekçilik sınav sorularını inceleyerek alacağı puanı hesaplamak istiyor. Peki 2019 Bekçilik sınav sonuçları ne zaman belli olacak? Bekçilik sınav sonuç bilgileri 7 Ağustos 2019 tarihinden itibaren erişime açılacak. İşte ayrıntılar...

17:52 -
2019 Bekçilik sınav soruları erişime açıldı! İşte bekçilik sınav soruları sorgulama ekranı

Milli Eğitim Bakanlığı, 2019 bekçilik sınav sonuçlarını açıkladı. Aşağıda yer alan linkten 2019 bekçilik sınav sorularını A ve B kitapçığı olarak görüntüleyebilirsiniz.

BEKÇİLİK SINAV SORULARI İÇİN TIKLA

BEKÇİLİK SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bekçilik sınav sonuç bilgileri 7 Ağustos 2019 tarihinden itibaren erişime açılacak. Ayrıca unutmayın, eğer sınava itiraz edecekseniz soru ve cevapların yayınlanmasını takip eden 2 gün içerisinde yapmalısınız. Çünkü süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile adayın T.C. kimlik numarası, imza, adres ve ekinde dekontu olmayan dilekçe ile yapılan itirazlar dikkate alınmayacak.

İTİRAZ ETMEK İSTEYENLER DİKKAT!

Polis Akademisi sınav sorularına ve uygulamasına itiraz etmek isteyenleri ilgilendiren bir açıklama yaptı: “13/07/2019 tarihinde yapılan 2019/1. ve 2019/2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavlarına katılan adaylar, Milli Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesi http://www.meb.gov.tr ya da http://www.odsgm.meb.gov.tr adresinde yayımlanan sınav sorularına ve uygulamasına ilişkin itiraz dilekçelerini 18 Temmuz 2019 tarihi saat 17.00'a kadar şahsen veya faks (0 312 462 87 29) ile POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞINA ulaştıracaklardır. İtirazlara ilişkin değerlendirme sonuçları 24 Temmuz 2019 tarihinde adaylara dilekçelerinde belirtecekleri irtibat numaraları ile bildirilecektir.”

“Adaylar, itiraz başvurularını MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 20 TL (yirmi TL KDV Dâhil) itiraz ücreti yatırarak alınan banka dekontu/ATM işlem fişi ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile yapacaklardır.”

“Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile adayın T. C. kimlik numarası, adı, soyadı, imzası, iletişim bilgileri, banka dekontu/ATM işlem fişi olmayan dilekçe ile yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.”

“Başvurusu ya da sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan adayların bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmaz.”

“Sınav sonuçları 07 Ağustos 2019 tarihinde açıklanacak olup, sınav sonuçlarına yapılacak itirazlar 09 Ağustos 2019 tarihi saat 17.00'a kadar aynı usullerle yapılacaktır.”

Son güncelleme: 08:14 17.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more