Sözcü Plus Giriş

2019 DİB MBSTS sınav yerleri açıklandı! ÖSYM DİB Mesleki Bilgiler Seviye tespit Sınavı giriş belgesi çıkartma

ÖSYM, yaptığı açıklama ile Diyanet İşleri Başkanlı (DİB) Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS) griş yerlerini ve giriş belgelerini yayımladı. Adaylar 2019 DİB sınav giriş belgelerini T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden saat 14.00'den itibaren edinebileceklerdir. İşte sınav giriŞ yerleri öğreneme ekranı ve DİB MBSTS sınav giriş belgesi çıkartma ekranı...

14:33 -
2019 DİB MBSTS sınav yerleri açıklandı! ÖSYM DİB Mesleki Bilgiler Seviye tespit Sınavı giriş belgesi çıkartma

Diyanet İşleri Başkanlığı 2019 yılı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS), başvuru ve sınav tarihleri ÖSYM tarafından açıklansının ardından sınav yerleri de belli oldu. ÖSYM resmi internet sitesinden yayımlanan DİB MBSTS sınav giriş yerlerini ve sınav giriş belgelerini aşağıdaki linkten sorgulayabilirsiniz.

SINAV GİRİŞ YERLERİ VE BELGESİ SORGULAMA

2019 DİB MBSTS başvuruları 19-28 Şubat 2019 tarihleri arasında yapıldı. Geç başvuru tarihi 12 Mart 2019 olarak belirlendi. 2019 DİB MBSTS 13 Nisan 2019 tarihinde yapılacak olup sonuçlar 7 Mayıs 2019 tarihinde açıklanacak.

2019 Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı giriş belgeleri Sınav sonuçları, ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile öğrenebilecek.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more