Sözcü Plus Giriş

70 milyonluk bilet bu ilçeden çıkmış! 2019 Milli Piyango İdaresi bilet sorgulama devam ediyor…

Milli Piyango'da gelenekselleşen bilet görünümü yeni gelen bilet satış yöntemleri değiştirmedi ve vatandaş geleneksel biletten şaşmadı. Milli Piyango yılbaşı özel çekilişi sonuçları belli oldu. Milli piyango sonuçları ardından merak ettiği dijital bilet uygulaması satılan biletlere ikramiye isabet edip etmediği oldu. Milli Piyango 2019 yılbaşı çekilişi sonuçlarına göre dijital bilet uygulaması ile bilet alan bir kişi ikinci büyük ikramiye olan 7 milyon liranın dörtte birini kazandı ve 2019'a zengin olarak girdi. 70 milyon TL'lik büyük ikramiyesini kazanan tam biletin sahibinin biletini İstanbul'dan aldığının açıklanmasının ardından, gözler bu talihlinin kim olduğuna çevrildi.  Milli Piyango çekilişinin üzerinden bir süre geçmiş olmasına rağmen sonuçlara dair sorgulamalar sürüyor...

Güncellenme: 11:25, 04/01/2019
70 milyonluk bilet bu ilçeden çıkmış! 2019 Milli Piyango İdaresi bilet sorgulama devam ediyor…

Yılbaşı telaşından sıyrılıp Milli Piyango biletini sorgulayacak olan vatandaşlar Milli Piyango sonuç sorgulama ekranını araştırmaya devam ediyor. 31 Aralık günü saat 15:00’da başlayan Milli Piyango çekilişi ile sonuçlar da bir bir açıklandı. Saat 20:30’da büyük ikramiye isabet eden biletin açıklanmasının ardından gözler MPİ bilet sorgulama ekranına çevrildi. 1 Ocak’ta yani yılın ilk saatlerinde Milli Piyango İdaresi sonuçların rahatça kontrol edilebildiği bilet sorgulama ekranını açtı. İşte Milli Piyango sonuçları sorgulama ekranı…

MİLLİ PİYANGO BİLET SORGULAMA

BÜYÜK İKRAMİYE KİME ÇIKTI? 

Milli Piyango İdaresi’nin 70 milyon TL’lik büyük ikramiyesini kazanan tam biletin sahibinin biletini İstanbul’dan aldığının açıklanmasının ardından, gözler bu talihlinin kim olduğuna çevrildi. Milli Piyango İdaresi’nin yılbaşı büyük ikramiyesi 7615536 numaralı tam bilete isabet etti. Büyük ikramiyenin tam bilete isabet etmesi ile 70 milyon TL tek bir kişinin olacak. Talihlinin biletini İstanbul’dan alması başta İstanbul olmak üzere tüm Türkiye’de büyük heyecan yaşattı. Herkes tam bilete vuran 70 Milyonluk ikramiyeyi kimin alacağını konuşur hale geldi. Sosyal medyada da gündem olan bu konu üzerine yorumlar yapılıyor. Ayrıca bilet sahibinin alacağı ikramiyeyi ne yapacağı ve kimliğini deşifre edip etmeyeceği de merak konusu oldu.

70 MİLYON KAZANDIRAN BİLET ÜSKÜDAR’DA SATILMIŞ

Piyangonun yılbaşı çekilişinde 70 milyon liralık büyük ikramiye isabet eden tam biletin Üsküdar’daki bir seyyar bayide satıldığı ortaya çıktı.

milli-piyango-sonuclari

“İNŞALLAH BİR ŞEY DÜŞÜNÜR BENİM İÇİN” 

Büyük ikramiye isabet eden”7615536″ numaralı tam bileti satan seyyar bayi Ali Özçalımlı, bu yılbaşında toplam 130 tam bilet satışı yaptığını söyledi. Ali Özçalımlı,”Çok mutluyum bana çıkmış gibi oldum” dedi. Özçalımlı, “Çıkan arkadaş parasını iyi yerlerde değerlendirsin. Allah ona sağlık versin. Bileti sattığım kişiyi hatırlamıyorum. Talihlinin insanlığına kalmış, inşallah bir şey düşünür benim için” diye konuştu.

piyango-2019
40 yıldır kiracı olduğunu belirten Özçamlı, “Çocuk evlendireceğim. Sıkıntım var yani. Bizim o yörenin nişanları, düğünleri biraz masraflı. Karslıyım. Beklentim, bize biraz yardım etmesi. Ben toplam 130 tam bilet sattım. Bilseydim belki satmazdım. Çünkü bütün gün boğazın soğuğunu ben çekiyorum. Yazın sıcak, kışın soğuk. Bazen eksilere düşüyor. O soğuklar da bile çalışıyorum. Bankalardan kredi kartı alamıyorum. 2011 yılından beri bu işi yapıyorum” şeklinde konuştu.

İlginizi ÇekebilirMilli Piyango sonuçları sıralı tam liste...Milli Piyango sonuçları sıralı tam liste...

70 MİLYON TAM BİLETE

Milli Piyango Genel Müdürlüğünün 31 Aralık yılbaşı özel çekilişinde 70 milyon liralık büyük ikramiye, “7615536” numaralı tam bilete isabet etti. Büyük ikramiyeye ait numaraların bulunduğu biletin sevk merkezi İstanbul olarak açıklandı. 70 milyonluk büyük ikramiye tam biletle İstanbul’daki bir talihliye çıktı. Çekiliş sonunda zengin olamayanların bir sonraki hayali de 2020 yılına girerken gerçekleştirilecek olan büyük ikramiye çekilişine kaldı.

Milli Piyangonun 31 Aralık yılbaşı özel çekilişinde 7 milyon liralık ikramiyeyi kazanan numara da belli oldu. Özel çekilişte 7 milyon liralık ikramiye "9915188" numaralı bilete isabet etti.

Milli Piyangonun 31 Aralık yılbaşı özel çekilişinde 7 milyon liralık ikramiyeyi kazanan numara da belli oldu. Özel çekilişte 7 milyon liralık ikramiye “9915188” numaralı bilete isabet etti.

 

amorti rakamları

4-9 rakamlarına sahip olan biletlere ise amorti vurdu.

DİJİTAL RAĞBET GÖRMEDİ

Dijital makinelerde oynatılan Süper Loto, On Numara gibi şans oyunlarından sonra bu yıl ilk kez yılbaşı ya da özel günlerde çekilen Milli Piyango biletleri de makinelerde oynatıldı. Biletler, şans oyunları bayileriyle birlikte, seyyar bayilere verilen mobil el terminalleri sayesinde de oynandı. Ancak İzmir’de vatandaşlar, dijital piyango yerine klasik Milli Piyango biletlerini tercih etti.

Yıllardır yapılan çalışmaların ardından klasik Milli Piyango biletleri, dijital ortama da geçti. Artık bayilerde dijital makinelerde oynatılabilen On Numara, Süper Loto şans oyunları gibi yılbaşı ve diğer özel günlerde çekilen Milli Piyango biletleri de dijital makinelerde oynatıldı. Uygulama, sadece şans oyunları bayilerinde değil, seyyar bayilere verilen mobil el terminalleriyle de hayata geçirildi. Ancak İzmir´de vatandaşlar, talih kuşunu dijitalden beklemedi. Bayiiler bu durumun toplumun geleneksel yapısından kaynaklandığını ileri sürdü.

Dijital piyangoya taleplerin oldukça düşük olduğunu söyleyen Milli Piyango bayisi Turgay Saçak (41) “Biletlerin yüzde 25´i makinelere verildi, dijital dönemden bizlere yüzde 5 ancak yansımıştır. 7 rakamdan bir tanesi Milli Piyango tarafından otomatik belirleniyor. Geri kalan 6 tanesini vatandaş kendisi seçebiliyor. İnsanların istediği numaraları oynayabilmesi aslında çok güzel bir uygulama. Çocuklarının doğum günü tarihlerini oynayan çok fazla kişi var. Normal bir bilette bu rakamların bulunması çok zor. Ama burada makineden hemen çıkarabiliyoruz. Bu uygulamanın daha çok ilerleyen dönemde iyi olacağını umut ediyorum. İnsanlar henüz bu uygulamaya güvenemiyor. Alışmaları için zaman lazım” dedi.

Toplumun gelenekçi olduğu için dijital makinelere yönelmediğini ileri süren İzmir Milli Piyango ve Şans Oyunları Bayileri Esnaf Odası Başkanı Paşa Çakmak, “Toplumumuz gelenekçi bir toplum olduğu için makineye yönelmedi. İzmir’de çok düşük satışlar oldu. Mobilleşirse, daha çok insan bu işten ekmek yiyecektir. Vatandaş, klasik soğuk damga piyangoya talep ediyor” dedi.

Milli Piyango çekilişinin tamamlanmasının üzerinden bir gün geçmesine rağmen Milli Piyango sonuçlarına olan ilgi sürüyor. Milli Piyango sonuçlarının kontrolünü sürdüren vatandaşlar kendilerine ikramiye çıkıp çıkmadığını merak ediyor. Milyonlarca vatandaş için yeni yıl yeni umutlar ve Milli Piyango bileti demek. Bu sene amorti rakamları 4 ve 9 olurken büyük ikramiye olarak 70 milyon lira ödül verildi. Yıllar sonra tam bilete çıkan ikramiye şaşırttı, tam biletler daha az basıldığı için çıkma ihtimali en düşük görülüyor. İşte Milli Piyango sonuçları sorgulama sistemi…”

İlginizi ÇekebilirAmorti bilet sorgulama sayfasıAmorti bilet sorgulama sayfası
Yayınlanma Tarihi:10:30,