Ramazan Bayramı ne zaman? 2019 Ramazan Bayramı tatili kaç gün?

Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala hala seyahat planları yapmayanlar internet üzerinden Ramazan Bayramı ne zaman sorusunun cevabını araştırıyor. Ramazan Bayramı, onbir ayın sultanı Ramazan ayının ardından kutlanıyor. Haberimizden Ramazan Bayramı tarihlerini ve diğer ayrıntılı bilgileri edinebilirsiniz.

Ramazan Bayramı ne zaman? 2019 Ramazan Bayramı tatili kaç gün?

Ramazan Bayramı İslam aleminde, oruç tutma ayı olan Ramazan'ın ardından üç gün boyunca kutlanan dinî bir bayramdır.Hicri takvim bir ay takvimi olduğu için yıllar güneş temelli miladi takvimden 11-12 gün kısadır. Bu nedenle Ramazan Bayramı her sene bir önceki seneden 11-12 gün daha erken kutlanır. Yaklaşık olarak her 33 senede bir Ramazan Bayramı aynı günlere tekabül eder. Peki 2019 Ramazan Bayramı ne zaman? Ramazan Bayramı kaç gün?

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Ramazan Bayramı tatili 3 Haziran 2019 Pazartesi günü saat 13.00’te başlayıp 6 Haziran 2019 Perşembe günü sona erecek.

RAMAZAN BAYRAMI’NDA KAÇ GÜN TATİL YAPACAĞIZ?

Cumhurbaşkanlığı tarafından tüm kamu kurum ve kuruluşlarına Ramazan Bayramı tatiline ilişkin gönderilen idari izin yazısında şu ifadelere yer verildi:

“Ramazan Bayramı tatili 3 Haziran 2019 Pazartesi günü saat 13.00'te başlayıp 6 Haziran 2019 Perşembe günü sona erecektir. Kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla; kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür. İdari izin süresince görevli olanlara herhangi bir fazla ödemede bulunulmayacak ancak kullanmadıkları idari izinleri, idarenin uygun gördüğü zamanlarda kullandırılabilecektir.”

2019 yılının resmi tatiller listesi ve Kurban Bayramı ne zaman sorusunun cevabı... İlginizi Çekebilir 2019 yılının resmi tatiller listesi ve Kurban Bayramı ne zaman sorusunun cevabı...