Sözcü Plus Giriş

İstanbul seçmeni ikinci kez Ekrem İmamoğlu dedi! İstanbul seçim sonuçları

Yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde, adayların 31 Mart'ta aldığı oy oranıyla 23 Haziran seçimindeki oy oranı arasında önemli değişiklikler oldu. İmamoğlu yüzde 54,20, Binali Yıldırım yüzde 44, 98 oy aldı. Sandıkların yüzde 99’u açılırken CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu tüm ilçelerde oy oranını artırırken, AK Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın aldığı oy oranı tüm ilçelerde düştü.

00:06 -
İstanbul seçmeni ikinci kez Ekrem İmamoğlu dedi! İstanbul seçim sonuçları

Türkiye’nin kilitlendiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı sonuçları açıklandı. İBB Başkanlığı seçimini İmamoğlu kazandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP adayı Binali Yıldırım başta olmak üzere, birçok siyasetçi İmamoğlu’nu tebrik etti. 85 günün ardından ikinci kez zafer elde eden İmamoğlu, birlik ve beraberlik mesajı verdi. İşte ilçe ilçe İstanbul seçim sonuçları…

İSTANBUL SEÇİM SONUÇLARI

SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İmamoğlu’nun oy oranını en fazla artırdığı ilçeler oyların 7 ila 10 puan arasında artış gösterdiği Adalar, Avcılar, Bakırköy, Çatalca, Silivri, Şile ve Şişli oldu. İmamoğlu, bu ilçelerden en fazla Adalar’da oyunu artırdı.

Yıldırım’ın en fazla oy kaybettiği ilçeler ise oyların 6 ila 7 puan arasında düşüş gösterdiği Adalar, Büyükçekmece, Çatalca, Şile ve Silivri olarak gerçekleşti. Yıldırım, en fazla Çatalca ve Şile’de oy kaybetti.

Ekrem İmamoğlu, en fazla oyu yüzde 83.71 ile Beşiktaş, 81.71 ile Kadıköy, 79.17 ile Bakırköy ve 73.31 ile Şişli’den aldı. Binali Yıldırım, en fazla oy oranına yüzde 65.81 ile Sultanbeyli, 61.10 ile Esenler, 57.68 ile Sultangazi ve 56.52 ile Bağcılar’da ulaştı.

İmamoğlu, önceki dönem görev yaptığı Beylikdüzü’nde 31 Mart’ta yüzde 57.50 oranında oy alırken, yenilenen seçimde oyunu yüzde 61.79’a çıkardı.

Yenilenen seçimde İstanbul’un 39 ilçesinden 28’inde İmamoğlu, 11’inde Yıldırım seçimi önde tamamladı. 31 Mart’ta Binali Yıldırım 24 ilçede seçimi önde bitirirken, bu seçimde 13 ilçede üstünlük Ekrem İmamoğlu’na geçti.

İLGİLİ HABERBinali Yıldırım, Ekrem İmamoğlu'nu tebrik ettiBinali Yıldırım, Ekrem İmamoğlu'nu tebrik etti

 

İLGİLİ HABERErdoğan'dan İmamoğlu'na tebrikErdoğan'dan İmamoğlu'na tebrik

AA

Son güncelleme: 02:31 24.06.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more