Sözcü Plus Giriş

23 Nisan tatil mi? İşte MEB’den 23 Nisan tatiliyle ilgili açıklama

23 Nisan Çocuk Bayramı için hazırlıklar sürerken, öğrenciler bir yandan da 23 Nisan resmi tatil mi? 23 Nisan Salı okullar tatil edilecek mi? sorularını araştıranlar için MEB, 2019 yılı resmi tatiller takviminde merak edilen soruyu cevapladı. İşte 23 Nisan'da okullar tatil olacak mı sorusunun cevabı....

11:37 -
23 Nisan tatil mi? İşte MEB’den 23 Nisan tatiliyle ilgili açıklama

23 Nisan hazırlıkları devam ederken öğrenciler ve veliler 23 Nisan'da okulların tatil olup olmadığını merak etmeye başladı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2019 yılı resmi tatiller takvimini internet sayfası üzerinden daha önce duyurmuştu. Peki 23 Nisan 2019 resmi tatil mi?  23 Nisan Salı okullar tatil edilecek mi? İşte merak edilenler…

23 NİSAN'DA OKULLAR TATİL Mİ?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 2019 yılında Salı gününe denk geliyor. 23 Nisan MEB'nin yayımladığı takvime göre resmi tatil günleri içerisinde yer alıyor.

İLGİLİ HABERİşte resmi tatiller listesi...İşte resmi tatiller listesi...

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMININ TARİHİ

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin resmi bayramlarından biridir. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilmiştir. Her 23 Nisan günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı bütün Dünya çocukları birlikte kutlarlar.

23 Nisan dünyada kutlanan ilk çocuk bayramıdır. Atatürk'ün Türk çocuklarına armağan ettiği bu bayram şenliklerine yabancı ulusların çocukları da katılır. Atatürk çocuklara çok değer verir, gezilerinde okullara uğrar, ders dinler, sorular sorardı. “Bugünün küçükleri yarının büyükleridir.” diyen Atatürk, yönetimin bayram süresince öğrencilere bırakılması geleneğini başlattı. 23 Nisan'da yönetim birimleri seçimle gelen kurullar bir süre çocuklara bırakılır. Bu güzel gelenek her yıl yinelenir. Her 23 Nisan'da bütün Türkiye bir bayram alanı olur. Çocuklar törenlerde konuşmalar yaparlar, şiirler okurlar.

Son güncelleme: 09:45 22.04.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more