24. Dönem POMEM sınav giriş yerleri yayınlandı!

24. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) Giriş sınavına katılacak adayların ön sağlık kontrolü ve fiziki yeterlilik sınav merkezleri ile tarihleri açıklandı. Haberimizde yer alan linkten POMEM sınav giriş yerlerinizi öğrenebilirsiniz.

24. Dönem POMEM sınav giriş yerleri yayınlandı!

Binlerce polis adayının beklediği haber geldi. 24. Dönem POMEM sınav giriş yerleri ve tarihleri yayınlandı. Önceki gün de fiziki yeterlilik sınav talimatları açıklanmıştı. Adaylar sınavda başarılı olabilmek için ter dökecek. İşte 24. Dönem POMEM sınav giriş yerleri ekranı.

ÖNLİSANS MEZUNU ADAYLARIN SINAV GİRİŞ BELGESİ

LİSANS MEZUNU ADAYLARIN SINAV GİRİŞ BELGESİ

24. Dönem POMEM Giriş Sınavı kapsamında adaylar şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirecekleri, aday değerlendirme ve seçme sınavına katılacakları başvuru ve sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğrenecekler.

İlan edilen sınav tarihi ve sınav merkezinde adaylara ön sağlık kontrolü ve fiziki yeterlilik sınavı uygulanacak. Bu aşamalardan başarılı olan adayların mülakat sınavı tarihi ve sınav merkezi ilerleyen süreçte açıklanacak. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecek. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir.

İşte POMEM fiziki yeterlilik sınav talimatı İlginizi Çekebilir İşte POMEM fiziki yeterlilik sınav talimatı

Sınav sonuçları sınav işlemleri sona erdikten sonra Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden adaylara duyurulacak. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuç belgesi gönderilmeyecek. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir.

Adaylar Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekiyor.