Sayısal Loto’da aynı rakam skandalı! 26 Ocak Sayısal Loto sonuçları açıklandı!

Sayısal Loto sonuçları her cumartesi olduğu gibi 27 Ocak'ta da Milli Piyango İdaresi canlı yayını ile açıklandı. Sayısal Loto sonuçlarına göre altı bilen olmadı ve büyük ikramiye devretti. Bir önceki Sayısal Loto çekilişinde iki kez '10' rakamı çıkmasının ardından CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz açıklamalarda bulundu.

Sayısal Loto’da aynı rakam skandalı! 26 Ocak Sayısal Loto sonuçları açıklandı!

Sayısal Loto’da çekiliş sonuçları belirlendi. Milli Piyango İdaresinden yapılan açıklamaya göre, Sayısal Loto çekiliş sonuçlarına göre kazandıran numaralar 13, 19, 32, 42, 47 ve 48 olarak belirlendi. İşte Sayısal Loto sonucu ve ikramiye dağılımı…

SAYISAL LOTO SONUÇLARI 26 OCAK

Sayısal Loto sonuçlarını umutla bekleyen şans oyunu tutkunlarının beklediği sonuçlar geldi. Kuponlarını kontrol etmek isteyen vatandaşlar Sayısal Loto sonuçlarını haberimizden öğrenebilir. Ayrıca unutmayın çekiliş tarihi üzerinden 1 yıl geçip de talep edilmeyen ikramiyeler zaman aşımına uğramış oluyor. İşte kazandıran numaralar…

13 – 19 – 32 – 42 – 47 – 48

sayisal-loto-sonuclari

RAKAM SKANDALI

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre; Milli Piyango’nun 23 Ocak 2019 tarihli Sayısal Loto çekilişinde bir skandala imza atıldı. Webtv üzerinden canlı yayınlanan çekilişin tarihi, 01 Ocak 1970 olarak gösterildi.

İkramiye kazanan numaralar da 01, 10, 18, 29, 30 ve tekrar 10 olarak açıklandı. İki kez aynı sayının olması imkansızken, büyük ikramiyenin çıktığı yer de Kocaeli-Gebze olarak belirtildi. Sayısal Loto rakamları yerine Şans Topu rakamlarının yayına verildiği anlaşıldı.

sayisal-loto

İLLER DE DEĞİŞTİ

Yayın sonrası ise tarih ve numaralar değiştirildi. Büyük ikramiye çıkan numaralar, 14, 15, 18, 34, 35 ve 48 olarak açıklandı. Ancak büyük ikramiye bu kez Ankara-Polatlı’ya çıktı. 5, 4 ve 3 tutturan kişi sayısı ve ikramiye tutarları için de güncellemeler yapıldı.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, “23 Ocak tarihli Sayısal Loto çekilişinde soru işaretleri var. Makineden gelen numaralar ile ekrana verilen numaralar farklı, iki kez 10 rakamı nasıl çıkar?” diye sordu. Yavuzyılmaz SÖZCÜ’ye şunları söyledi: “TRT bu çekişleri 2016 yılına kadar canlı yayınladı. Webtv’de canlı yayında çekiliş tarihi 1970 gösterildi. İki kez 10 rakamı çıktı. Bu hatalar sehven olamaz. MPİ’nin resmi internet sitesinde hatalı bilgiler düzeltilmiş olsa bile webtv’den canlı yayını izleyip, ikramiyenin kendisine çıkmadığını görüp biletini atan ya da sonradan tekrar kontrol etmeyen çok sayıda vatandaşımız vardır. Bilinçli veya bilinçsiz ihmal veya ciddiyetsizlik içeren bu uygulamaların bedeli halkın sırtına yükleniyor.”