Sözcü Plus Giriş

3.7 milyona kafeyle süs havuzu yaptırıyor

İller Bankası’na 699 milyon lira borcu olan Konya Büyükşehir Belediyesi, kesenin ağzını açtı. Oy getireceğini hesapladığı iki proje için milyonluk sözleşme imzaladı.

Deniz AYHAN
06:20 -
3.7 milyona kafeyle süs havuzu yaptırıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin borcu Sayıştay'ın İller Bankası denetiminde ortaya çıktı. Konya, 699 milyon liralık kredi borcuyla Türkiye'nin en borçlu 4'üncü belediyesi oldu. Belediye, seçim öncesi açıkladığı kafeterya ve süs havuzu projesiyle borç yükünü azaltmak yerine daha da ağırlaştırmayı tercih etti. Belediyenin Fen İşleri Daire Başkanlığı'nca imzalanan sözleşmeye göre; 842 metrekarelik alana ‘Şefikcan Kafeterya ve Havuz' inşaatı yapılacak.

Süs havuzunda su gösterisi yapılacak.

Süs havuzunda su gösterisi yapılacak.

MAYISTA BİTECEK

İnşaat çalışması için 3 milyon 800 bin TL'lik maliyet çıkarıldı. Sözleşme 3 milyon 670 bin TL'ye imzalandı. 12 Mayıs 2019'da bitmesi planlanan projede; binanın hazırlanması, döşemeler ile duvar boyalarının yanı sıra kafe/bahçe mobilyaları, ayna, WC seramiği, mescit halısı, menü levhası gibi detaylar da yer aldı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı AKP'li Uğur İbrahim Altay, 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde AKP'nin Büyükşehir adayı olarak yarışacak.

Kafeteryanın içi böyle olacak. Projede, döşemelerden mescit halısına kadar tüm detaylar yer aldı.

Kafeteryanın içi böyle olacak. Projede, döşemelerden mescit halısına kadar tüm detaylar yer aldı.

Kafeteryaya ‘Hayat kısa, uyanık kal' yazılacak

Konya Büyükşehir Belediyesi, kente süs havuzu ve kafeterya inşa ettirecek. Lüks projeye göre kafeteryanın duvarında ise ‘Hayat kısa; bunun için uyanık kal' yazacak.

Sayıştay raporuna göre, İller Bankası'na en borçlu dördüncü belediye olan Konya Belediyesi 3 milyon 670 bin liraya kafeterya yaptırıyor...

Sayıştay raporuna göre, İller Bankası'na en borçlu dördüncü belediye olan Konya Belediyesi 3 milyon 670 bin liraya kafeterya yaptırıyor…

 

Son güncelleme: android-time 09:35 04.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more