3600 ek göstergede son durum: 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak belli mi?

3600 ek gösterge öğretmen, polis, hemşire ve din görevlileri gibi milyonlarca memuru yakından ilgilendiriyor. 3600 ek göstergenin TBMM'de kabul edilerek yürürlüğe girmesi halinde maaşlarını etkileyecek. Peki, 3600 ek göstergede son durum ne?

3600 ek göstergede son durum: 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak belli mi?

Kamu görevlileri 3600 ek gösterge ile ilgili yapılacak açıklamaları ve son durumu merak ediyor. 31 Mart’tan önce 3600 ek gösterge yasası için AKP yetkilileri seçim sonrasını tarih olarak vermişti. 3600 ek gösterge meclise geldi mi? 3600 ek gösterge hakkında tüm merak edilenler haberimizde.

3600 EK GÖSTERGEDE SON DURUM

Yaklaşık 1.6 milyon memuru ilgilendiren ek gösterge ekonomi yönetiminin gündemindeki önemli konu başlıkları arasında yer alıyor. Düzenleme yapılınca özellikle emekli maaş ve ikramiyelerinde artış olacak.

Meclis takvimine göre, mayıs gündeme gelmesi öngörülen yeni düzenlemeye ilişkin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ile ilgili bakanlıkların çalışmaları sürüyor.

İstanbul seçimlerinin tekrar edilecek olmasının düzenlemenin meclise gelmesini geciktirecek mi henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...