Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken kaybolan uçak hangi ülkeye aittir?

Eleq ipucu sorusu yayınlandı! Her gün saat 20.00'da takipçilerine kazandırmaya devam eden Eleq çeşitli konularda sorular yayınlıyor. Bu akşamki Eleq ipucu sorusu şöyle: Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken kaybolan uçak hangi ülkeye aittir?

Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken kaybolan uçak hangi ülkeye aittir?

5 Mayıs Eleq ipucu sorusu Instagram’dan yayınlandı! Soru şöyle açıklandı: “2014 yılına gidiyoruz.Hint Okyanusu üzerinde, Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken kaybolan uçak hangi ülkeye aittir, hatırladınız mı?”

5 MAYIS ELEQ İPUCU SORUSU

CEVAP: MALEZYA

Malezya Havayolları’nın Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken 2014’te kaybolan MH 370 sefer sayılı uçağıyla ilgili son gelişmeler, iki yıldan uzun süren arama çalışmalarında artık sona yaklaşıldığını gösteriyor.

Malezya Resmi Haber Ajansı Bernama, Ulaştırma Bakanı Liow Tiong Lai’nin bir süre önce Güney Afrika sahillerinde bulunan parçaların büyük olasılıkla MH 370’e ait olduğunu açıkladığını aktardı.

Liow, “Uçağın bulunması için bölgede arama çalışmalarını yürüten ekip, Güney Afrika ve Rodrigues Adası’nda bulunan parçaların çok büyük bir olasılıkla MH370’e ait olduğunu düşünüyor.” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...