Sözcü Plus Giriş

5 milyon kişinin kişisel verilerini kopyalamış! Yakalandı…

Trabzon'da uluslararası bilişim suçlarına karıştığı iddia edilen ve bilgisayar, harddisk ile flaş bellek kartlarında yaklaşık 5 milyon kişiye ait kişisel bilgiler ele geçirilen M.K. (22) yakalandı. Gözaltına alınan şüpheli tutuklandı.

20:47 -
5 milyon kişinin kişisel verilerini kopyalamış! Yakalandı…

Trabzon Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, ​Türkiye üzerinden erişim engeli olan internet sitesinin sanal özel ağ kullanıp, yurt dışı bağlantısı sağlayarak, birçok kişinin kredi ile banka kartlarını ve kimlik bilgilerini kopyaladıklarını belirledi.

İLGİLİ HABERSiber saldırılar en büyük ikinci risk türüSiber saldırılar en büyük ikinci risk türü

Çalışma başlatan polis ekipleri, internet sitesinin moderatörünün M.K. olduğunu belirledi. Şüpheli, belirlenen adrese düzenlenen operasyonla gözaltına alınırken, evde yapılan aramada ele geçirirlen bilgisayar, harddisk ve flaş bellek kartlarında yaklaşık 5 milyon kişiye ait mail hesabı ve şifresi, sosyal medya hesabı, nüfus cüzdan fotoğraf ve fotokopileri ile mail hesaplarından alınmış hesap ekstreleri bulunduğu belirlendi.

İLGİLİ HABERSiber saldırılar 10 trilyon dolarlık zarar verecekSiber saldırılar 10 trilyon dolarlık zarar verecek

M.K., polis merkezindeki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece ‘Banka ve kredi kartlarının kötüye kullanılması, nitelikli dolandırıcılık, bilişim yoluyla hırsızlık, kişisel verilerin hukuka aykırı yollarla ele geçirilmesi’ suçundan tutuklandı.  DHA

Son güncelleme: 20:49 04.04.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more