Sözcü Plus Giriş

Olay, sabah saatlerinde Kepez ilçesinde meydana geldi. Ellerinde tabanca olan kar maskeli iki kişi, vitrine saat ve altın dizen Fevzi Bulce’nin başına kabzayla vurup bayılttı. Vitrindeki ve tezgahtaki altınları alıp kaçmak isteyen soyguncuları fark eden esnafın müdahalesi sonucu şüphelilerden Murat Aydın yakalandı. Diğer şüpheli ise çaldığı altınlarla kaçtı.

İCRALIK OLMUŞLAR

Olaydan yaklaşık 2 saat sonra E.B.(47) isimli diğer şüpheli, terk ettiği aracı bırakıp başka araçla evine gitmeye çalıştığı esnada üzerinde 3 kilo altınla yakalanarak gözaltına alındı. Sağlık kontrolünden geçirilen iki zanlı Asayiş Şube Müdürlüğüne getirildi. Şüphelilerin ilk ifadelerinde borçlarından dolayı icralık oldukları ve olayı bu nedenle gerçekleştirdiklerini söyledikleri öğrenildi. Öte yandan şüphelileri tespit etmek için kuyumcu Feyzi Gülce’de Asayiş Şube Müdürlüğüne getirildi.

KUYUMCU: BOĞUŞTUK, BAŞIMA VURDULAR

Olay yerinde tedavisi yapılan Fevzi Bulce, “İş yerini yeni açmıştım. Saatleri vitrine diziyordum. İçeriye aynı anda iki kişi girdi. Ellerinde tabanca ve yüzlerinde maske vardı. Birden bana saldırdılar. Tabanca kabzasıyla başıma vurdular. Boğuştuk, aldığım darbe nedeniyle bayıldım. Kendime geldiğimde esnaf arkadaşların şüphelilerden birini yakaladıklarını gördüm. Ben de üzerine atladım. Gelen polis ekiplerine teslim ettik” dedi. Birisini yakaladık ancak diğeri kaçtı. Polis onu da arıyor” dedi. (DHA)

Yayınlanma Tarihi:11:13,
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more