Sözcü Plus Giriş

55 gündür kayıp olan eşini arıyor

İzmir'in Bornova ilçesinde, cuma namazına gitmek için evinden çıkan Alzheimer hastası Hasan Kayhan'dan (68), 55 gündür haber alınamıyor. Fatma Kayhan, eşinin hayatından endişe ettiklerini söyleyerek, Bir an evvel bir haber almak istiyoruz. Beklemek bizi çok yordu dedi.

10:52 -

Alzheimer hastası olan, 3 çocuk babası Hasan Kayhan, 7 Haziran Cuma günü Erzene Mahallesi 33 Sokak’taki evinden cuma namazına gitmek için çıktı. Ancak işçi emeklisi olan Kayhan, bir daha geri dönmedi. Oğlu Nihat Kayhan da durumu polise bildirdi. Kayıp başvurusu üzerine çalışma başlatan polis, Kayhan’ın en son, evden çıktığı gün saat 13.00 sıralarında görüldüğünü belirledi.

Hasan Kayhan 55 gün önce kayboldu.

AKUT ve AFAD ekipleri bölgede arama çalışması yaparken, polis, MOBESE kameralarını da mercek altına aldı. Tüm çabalara rağmen aradan geçen 55 günde Kayhan’ın izine rastlanmadı. Babasını ararken kayıp olan 3 kişinin bulunmasını da sağladıklarını, ancak kendilerinin bir sonuç alamadıklarını söyleyen Nihat Kayhan, Cumaya diye evden çıkmıştı. Akşam da eve gelmeyince emniyete haber verdik. Her yere, otobüs duraklarına ilan dağıttık, sosyal medyadan çağrıda bulunduk.

Ekiplerle dağlara baktık. Ama bir sonuç alamadık. İlanlarla gelen telefonlara bir şekilde ulaştık. Gittik baktık, babamı ararken, 3 kişi daha bulundu. Budan dolayı mutluyuz ama babam için henüz bir sonuca ulaşamadık. Herkesin vereceği desteğe ihtiyacımız var dedi.

BEKLEMEK YORDU

Eşinin hayatından endişe ettiğini söyleyen Fatma Kayhan ise, Çok üzgünüz, bir an evvel bir haber almak istiyoruz. Beklemek bizi çok yordu. İyi ya da kötü bir haber istiyoruz artık. Kaybolduğu gün üzerinde kahverengi pantolonu, mavi benekli kısa kollu bir gömleği vardı. Buradaki camiye gitmek için çıktı evden. Alzheimer hastası olması rağmen kendisini ifade edebiliyordu. Son zamanlarda denge problemi vardı. Düşüp hafızasını kaybetmiş olabilir. Vatandaşlardan ricam gören bize haber versin dedi.

Son güncelleme: android-time 10:59 01.08.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more