Sözcü Plus Giriş

70 milyonluk bileti satan seyyar: Bizi de görürse iyi olur

Milli Piyango Yılbaşı Büyük İkramiyesi'nin İstanbul Üsküdar'daki seyyar bayiden satıldığı ortaya çıktı. Sözcü'ye konuşan Seyyar Milli Piyangocu Ali Özçalımlı "Bu yılbaşında 130 tam bilet sattım. Bana çıkmış gibi mutluyum. Allah o kişiye önce sağlık versin. O parayı iyi değerlendirmesini diliyorum. Diğer talihliler gibi olmasın. Tabii ki bizi de görürse iyi olur, burada zor şartlar altında çalışıyoruz.” dedi.

Seda ÖNCELER
14:39 -

Kamera: Kubilay Altuğ

70 milyon lira ikramiye isabet eden bileti satan Özçalımlı, borç batağında olduğunu söyleyerek şöyle konuştu: “Emekli değilim, tek geçim kaynağım Milli Piyango bileti satmak. Bu biletleri almaya bile param yok, kiracıyım 600 liralık kirayı zor ödüyorum. Yardımcı olmak ya da olmamak kendisinin bileceği iş. Siz nasıl ulaştıysanız o da bana rahat bir şekilde ulaşabilir. Ulaşırsa çok iyi olur.”

“DAHA ÖNCE DE İKRAMİYE VERDİM”

Özçalımlı daha önce de büyük ikramiye isabet eden bilet sattığını belirterek “Geçen seneden bu seneye kadar geçen sene yılbaşında yine çeyrekte üçüncü büyük ikramiyeyi ben verdim. Bu temmuz ayında da yine ben verdim. Bu sene yine böyle. Ama bize seyyar bayi olarak en büyük handikapımız, bu insanlar insanlarımız bize güvenmiyor. Akla karayı seçiyoruz. Tanıyanlar bile zorlanıyor. Bu konuda biz çok sıkıntılıyız. Seyyar bayiler çok sıkıntılı. Yani biz çok zor şartlarda çalışıyoruz. Alan kişiye Allah ona önce sağlık versin. Aklını fikrini kullansın, parasını iyi yerlerde değerlendirsin” dedi.

Son güncelleme: 14:46 02.01.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more