Sözcü Plus Giriş

Adalet Bakanlığı’na 400 icra müdürü alınacak! İşte şartlar…

Adalet Bakanlığı, icra kâtipleri arasından yapılacak yazılı ve sözlü sınavlar ile 400 icra müdür yardımcısı naklen alacak. Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSGM) tarafından 4 Mayıs Cumartesi günü Ankara'da yapılacak ve saat 10.00'da başlayacak sınav, 110 dakika sürecek.

11:20 -
Adalet Bakanlığı’na 400 icra müdürü alınacak! İşte şartlar…

Adalet Bakanlığı tarafından yapılan resmi ilan ile icra katipleri arasından yazılı ve sözlü sınavla 400 İcra Müdür Yardımcısının naklen alınacağını duyurdu. Adalet Bakanlığı tarafından duyurulan ilanda;

1- Bakanlığımızca, icra kâtipleri arasından yapılacak yazılı ve sözlü sınavlar ile 400 icra müdür yardımcısı naklen alınacaktır.

2- Yazılı sınav, Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSGM) tarafından 04 Mayıs 2019 Cumartesi günü Ankara'da yapılacaktır. Sınav saat 10:00'da başlayacak ve 110 dakika sürecektir.

PERSONEL ALIM İLANI DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

3- Başvuranların icra müdür yardımcısı olarak atanabilmeleri için İcra Müdür ve Yardımcıları ile İcra Kâtiplerinin Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 3 üncü maddesinin ikinci fıkrasında belirtilen aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir:

a) İcra kâtibi kadrosunda 04 Mayıs 2019 tarihi itibarıyla fiilen en az bir yıl çalışmış olmak, (Aylıksız izinde geçirilen süreler fiili hizmet süresine dâhil edilmeyecektir. İlgilinin en geç 04 Mayıs 2019 tarihi itibarıyla asaletinin tasdik edilmiş olması gerekmektedir. 04 Mayıs 2019 tarihi itibarıyla asalet tasdiki onaylanmadığı anlaşılan adaylar yazılı sınavı kazanmış olsa dahi sözlü sınava alınmayacaklardır.)

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more