Sözcü Plus Giriş

Adana’da gösteri ve yürüyüşler yasaklandı

Adana'da, 15 gün süresince gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, çadır kurma, bildiri dağıtma, afiş asma ve stant açma gibi etkinliklerin yasaklandığı bildirildi.

18:06 -
Adana’da gösteri ve yürüyüşler yasaklandı

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, PKK terör örgütü ile ilgili yürütülen soruşturma ve kovuşturmalar nedeniyle Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediye başkanlarının görevden alındığı, Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla Suriye’nin kuzeyinde YPG/PKK ve IŞİD terör örgütlerine karşı 9 Ekim’de Barış Pınarı Harekatı’nın başlatıldığı anımsatıldı.

İLGİLİ HABERAdana'nın merkezine bomba koyup Suriye'den patlattılar!Adana'nın merkezine bomba koyup Suriye'den patlattılar!

15 GÜN YASAKLANDI

Açıklamada, bu kapsamda kentte yaşanabilecek her türlü olumsuz durumun önüne geçilebilmesi amacıyla yarından başlayarak 15 gün süreyle gösteri yürüyüşleri, basın açıklamaları, çadır kurma, bildiri dağıtma, afiş asma ve stant açma gibi her türlü eylem ile etkinliklerin valilikçe yasaklandığı belirtildi. AA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more