Sözcü Plus Giriş

Adana Valiliği’nden tatil açıklaması: Adana’da okullar tatil mi?

Adana'da devam eden yoğun sağanak yağış eğitim öğretimi etkiledi. Ardından valilik son dakika tatil açıklaması yaptı. Adana'nın 4 merkez ilçesindeki tüm okullarda sağanak nedeniyle eğitime bugün ara verildi. İşte Adana Valiliği'nden yağılan tatil açıklaması...

09:56 -
Adana Valiliği’nden tatil açıklaması: Adana’da okullar tatil mi?

Vali Mahmut Demirtaş, yaptığı açıklamada, merkez Çukurova, Seyhan, Yüreğir ve Sarıçam ilçelerindeki ilk, orta ve lise ile dengi okulların kentte devam eden sağanak nedeniyle bugün için tatil edildiğini söyledi.

Demirtaş, sağanağın etkisini artırarak sürmesinin beklendiği bilgisi üzerine eğitime ara verme kararı aldıklarını belirtti.

METREKAREYE 112 KİLO YAĞIŞ DÜŞTÜ

Adana’da gece boyu etkili olan şiddetli yağışla birlikte metrekareye 112 kilo yağış düştüğü bildirildi. Meteoroloji Bölge Müdürü Serdar Aygün, Yüreğir ilçesinde yapılan ölçümler sonunda yağışın tahminler ölçüsünde gerçekleştiğini kaydetti. Aygün, şiddetli yağışın bugün ve yarın etkisini sürdürmesini, perşembe günü ise azaltmasını beklediklerini söyledi.

‘TURUNCU KOD’ VERİLDİ

Öte yandan meteoroloji uyarı merkezinde; Adana, Kahramanmaraş, Mersin ve Antalya bölgesi için ‘turuncu kod’ verildi. Sıklıkla görülmeyen durumlarda verilen uyarı, hasar ve kayıpların oluşmasının muhtemel olduğuna dikkat çekiyor. Uyarıda, tedbirli olunması ve güncel meteorolojik koşullar ile tahminlerin takip edilmesi konusunda bilgi veriliyor. (AA- DHA)

 

İLGİLİ HABERMersin'de okullar tatil mi? Vali Su'dan açıklamaMersin'de okullar tatil mi? Vali Su'dan açıklama

 

Son güncelleme: 11:11 24.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more