Sözcü Plus Giriş

Adli Tıp’ta skandal cenazeler karıştı

İstanbul Çatalca'da 85 yaşında ölen Bedri Ayhan ile Güney Afrikalı Jacobus Johannes Nelson(66) cenazeleri otopsi için getirildikleri Adli Tıp Kurumu'nda karıştı. Olay, Johannes Nelson'un yakınlarının cenazelerini almaya gelmesiyle ortaya çıktı.

13:38 -

Çatalca’da yaşayan 85 yaşındaki Bedri Ayhan geçen hafta hayatını kaybetti. Ayhan’ın ölümü ‘şüpheli’ bulunarak otopsi için cenazesi Adli Tıp’a gönderildi. Aynı tarihlerde, Türkiye’ye tatil için gelen ve kalp krizi geçirerek ölen Güney Afrikalı Jacobus Johannes Nelson için de otopsi yapıldı. Cenazeyi teslim almaya gelen Bedri Ayhan’ın ailesine yanlışlıkla Afrikalının cenazesi verildi.

Bedri Ayhan’ın ailesi karışıklığı fark etmeyince Nelson’un cenazesi 1 Ekim’de Çatalca’nın Dağyenice köyünde cenaze namazı kılınarak toprağa verildi. Karışıklık , Nelson’un yakınlarının cenazelerini almaya gelmesiyle ortaya çıktı. Cumhuriyet Başsavcısı’nın talimatıyla olayla iligi soruşturma başlatılırken yapılan incelemelerin ardından Çatalca’da defnedilen Nelson’un cenazesi mezardan çıkarıldı ve yerine Bedri Ayhan’ın cenazesi gömüldü. Nelson’un cenazesi ailesine teslim edilerek ülkesine gönderildi.

İSTANBUL, (DHA) 

Son güncelleme: 14:24 09.10.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more