Sözcü Plus Giriş

Afgan uyruklu adam, ekmek bıçağıyla arkadaşını öldürdü

İstanbul Zeytinburnu’nda inşaat işçisi olarak çalışan ve biriktirdikleri paralarla Afganistan yöresel ürünleri satmayı planlayan 3 arkadaş arasında çıkan tartışmada kan döküldü. Arkadaşı Amanullah Kamardin’i ekmek bıçağı ile öldüren Şapur M. ve beraberindeki Turalay S. yakalanarak gözaltına alındı.

Tugay SADAY
13:19 -
Afgan uyruklu adam, ekmek bıçağıyla arkadaşını öldürdü

Geçtiğimiz Pazar günü Zeytinburnu Gökalp Mahallesi'nde meydana olayda, İstanbul'a çalışmak için gelen Afganistan uyruklu Amanullah Kamardin, Şapur M. ve Turyalay isimli 3 arkadaş arasında tartışma yaşandı.

 

CADDE ORTASINDA BIÇAKLA SALDIRDI

inşaatlarda çalışarak kazandıkları paralarla Afganistan yöresel ürün satış mağazası açmayı düşünen 3 arkadaş arasında para kavgası yaşandı. Şapur M. ve Turalay S. arkadaşları Amanullah Kamardin'i zimmetine para geçirmekle suçladı. Tartışmanın büyümesi üzerine Şapur M., ekmek bıçağıyla Amanullah'ı göğsünden ve kolundan yaraladı. Hastaneye kaldırılan Amanullah hayatını kaybetti.

BÜYÜKÇEKMECE'DE YAKALANDI

Olayla ilgili soruşturma başlatan Cinayet Büro Ekipleri çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Yapılan incelemeler sonucu kimliği belirlenen şüphelileri yakalamak için takip başlatıldı. Takipler sonucu Şapur M. Büyükçekmece'de Turalay S'de Kartal'da Cinayet Büro Amirliği ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı. Emniyette yapılan sorgulamaların ardından şüpheliler adliyeye sevk edildi.

Son güncelleme: 13:38 20.03.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more