Sözcü Plus Giriş

Ahmet Davutoğlu’nun partisinin ismi belli oldu: Gelecek Partisi!

Ayhan Sefer Üstün, eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu liderliğindeki yeni partiye ait başvuru işlemlerinin İçişleri Bakanlığında sonuçlanmasının ardından açıklama yaptı.

00:05 -
Ahmet Davutoğlu’nun partisinin ismi belli oldu: Gelecek Partisi!

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kurucuları arasında yer aldığı yeni partinin kuruluş dilekçesi İçişleri Bakanlığı’na verildi.”Partimizin kuruluşu gerçekleşti ve parti tüzel kişilik kazandı. Vatana, millete hayırlı olsun.” diyen Üstün, Türkiye siyasetine yeni bir parti kazandırdıklarını ifade etti.

LOGO VE İSİM PERŞEMBE GÜNÜ ÖĞLEN 12.00’DA AÇIKLANACAK

Ahmet Davuoğlu'nun bugün Ankara Bilkent Otel'de saat 12.00'de basın toplantısı düzenleneceği ve partisinin kuruluşunu resmen açıklayacağı bildirildi. Kulislerde konuşulanlara göre; Davutoğlu'nun partinin adı Gelecek Partisi. Amblemi ise çınar yaprağı.

Partinin kuruluş başvurusu, Ayhan Sefer Üstün, Selçuk Özdağ, Feramuz Üstün, İzzettin Küçük, Yeşim Karadağ ve Nedim Yamalı’dan oluşan heyet tarafından bakanlığa yapıldı. Çıkışta açıklama yapan Ayhan Sefer Üstün, parti kuruluşunu tamamladıklarını söyleyerek, şöyle konuştu:

“Bu saat itibarıyla, daha önce de bahsettiğimiz gibi partimizin kuruluşu gerçekleşti ve tüzel kişilik kazandı. Vatana millete hayırlı uğurlu olsun. Buradaki alındı belgesiyle birlikte artık kurumsal hale geldik. Türkiye siyasetine yeni bir parti kazandırdık yeni bir alternatif doğdu. Bundan sonra kuruluş çalışmalarımıza hızla devam edeceğiz. Yarın da partimizin tanıtımı toplantısı olacak. Kurucular, amblem, tüzük ve programın tanıtımını gerçekleştireceğiz. İsim olarak birçok alternatif konuşuldu. Vatandaşlarımız teveccüh ediyorlar, birçok ilgi var partimize, ismine, logosuna ve kurucular kurulunu inşallah yarın hep birlikte öğreneceğiz.”

DHA-AA-SÖZCÜ

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more