AKP Kırşehir Belediye Başkan adayı Yaşar Bahçeci kimdir?

31 Mart yerel seçimlerinde AKP Kırşehir Belediye Başkan adayı Yaşar Bahçeci oldu. Peki Yaşar Bahçeci kimdir? Bahçeci, Niğde Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. İşte Yaşar Bahçeci hakkında merak edilenler...

AKP Kırşehir Belediye Başkan adayı Yaşar Bahçeci kimdir?

31 Mart yerel seçimlerinde AKP’nin Kırşehir Belediye Başkan adayı Yaşar Bahçeci oldu. Peki Yaşar Bahçeci kimdir? Bahçeci’nin siyasi yaşamı 2001 yılında AK Parti Kurucu üyeleri arasında yer alması ile başladı, daha sonra AK Parti il Sekreteri olarak görev yaptı. İşte Yaşar Bahçeci hakkında bilinmeyenler…

YAŞAR BAHÇECİ KİMDİR?

1975 tarihinde Kırşehir'de doğdu. Eğitimine sırasıyla Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Kale Ortaokulu, Kırşehir Lisesi’nde devam etti. 1997 yılında Niğde Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalı'nda Yüksek Lisansını tamamladı.

İş yaşamına Van ve Bitlis Bölgesinde şantiye şefi olarak başladı. Vatani görevini yaptıktan sonra yine aynı bölgedeki görevinin başına geçti. 2000 yılında Kırşehir'de mühendislik bürosunu açarak iş hayatına daha aktif olarak atıldı.

Siyasi yaşamı 2001 yılında AK Parti Kurucu üyeleri arasında yer alması ile başladı, daha sonra; AK Parti il Sekreteri olarak görev yaptı.

2002 genel seçimlerinden sonra 1 yıl süreyle TBMM'de 22 ve 23. Dönem Milletvekili Mikail Arslan'ın Danışmanlığını yaptı.

2006 yılında II. Olağan Kongrede İl Başkanı Adayı oldu ve kazanarak 2,5 yıl bu görevi yürüttü.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...