Sözcü Plus Giriş

AKP’den saldırgan Osman Sarıgün ile ilgili yeni açıklama!

Şehit cenazesinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na saldıran Osman Sarıgün ile ilgili AKP'den yeni bir açıklama geldi. AKP Sözcüsü Ömer Çelik Sarıgün’ün ihracı ile ilgili, "İl Disiplin Kurulu bu meseleye bakıyor. Biz bu şekilde bir ihraç olduğunu açık bir şekilde söyledik. Kendi süresi içinde gerçekleşecektir. Normal olarak kurul o kararı icra edecektir. Biz zaten kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildiğini söyledik” dedi.

18:55 -
AKP’den saldırgan Osman Sarıgün ile ilgili yeni açıklama!

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Kızılcahamam kampını takip eden gazetecilerle basın çadırında bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın büyükşehir belediye başkanları ile teke tek görüştüğünü, il belediye başkanlarıyla da vakit ölçüsünde görüştüğünü söyleyen Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın belediyecilikle ilgili tecrübelerini de belediye başkanları ile paylaştığını belirtti.

İLGİLİ HABERSri Lanka'da katliam sonrası polisten kanlı baskın: 15 ölüSri Lanka'da katliam sonrası polisten kanlı baskın: 15 ölü

MACRON’UN O SÖZLERİNE TEPKİ

Sri Lanka'daki terör eyleminden sonra Müslümanlara baskı yapıldığını belirten Ömer Çelik, meseleyi yakından takip ettiklerini söyledi. Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un ‘siyasal İslam' söyleminde bulunduğunu, bu söylemin bir karartma olduğunu belirten Çelik, siyasal Hristiyanlık, siyasal Yahudilik gibi doğru olmayan kavramların davet edildiğinin altını çizdi. Çelik, “Sri Lanka'daki bu eylemi kimse Müslümanları taciz etmek için kullanmamalıdır” diye konuştu.

İLGİLİ HABERKılıçdaroğlu'na saldırıyla ilgili yeni gelişme! Serbest bırakıldı...Kılıçdaroğlu'na saldırıyla ilgili yeni gelişme! Serbest bırakıldı...

KILIÇDAROĞLU’NA SALDIRI

CHP Genel Kılıçdaroğlu'na, yumruk atan Osman Sarıgün'ün ihracına ilişkin sürece de değinen Çelik, “İl Disiplin Kurulu bu meseleye bakıyor. Biz bu şekilde bir ihraç olduğunu açık bir şekilde söyledik. Kendi süresi içinde gerçekleşecektir. Normal olarak kurul o kararı icra edecektir. Biz zaten kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildiğini söyledik. Buradaki meselemiz bizim demokratik siyasette şiddete yer yoktur, şiddet kapısı asla açılmamalıdır, hiç kimse şiddete başvurmamalıdır. AK Parti'nin temel ilkelerinden bir tanesidir” şeklinde konuştu.

Son güncelleme: 09:12 30.04.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more