Sözcü Plus Giriş

AKP’li başkanın ilk icraatı: kadınlar temizliğe, erkekler kazma kürek işlerine

Çınarcık Belediye Başkanı AKP'li Numan Soyer, CHP'den devraldığı belediyenin büro personelini görevlendirme yazısı ile temizlik ve fen işleri bünyesinde görevlendirdi. Çoğu üniversite mezunu kadın personel ellerinde süpürge sokakları temizlerken, erkek personel kazma kürek işlerinde çalıştırıldı. Yönetimin bu yolla CHP'li belediye döneminden kalan personeli yıldırarak istifaya zorladığı öne sürüldü. 

Ali Özgür İNAN
Güncellenme: 16:21, 03/05/2019
AKP’li başkanın ilk icraatı: kadınlar temizliğe, erkekler kazma kürek işlerine

31 Mart Yerel Seçimleri’nde Yalova’nın Çınarcık belediyesini 16 oy farkla CHP’den alan AKP’li Numan Soyer’in ilk icraatı büro personelini sürgün etmek oldu. Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, kadın büro personelini görevlendirme yazı ile temizlik işlerine gönderdi.

Temizlik işlerinde görevlendirilen personel ellerinde süpürgelerle sokakları süpürdü.

Çoğunluğu üniversite mezunu ve 30’u aşkın kadın ellerinde süpürgelerle bugün sokakları süpürmeye başladı. Soyer’in bu kararından nasibini alan erkek personeller ise Fen İşleri biriminde görevlendirilip kazma kürek çalıştırıldı. Yönetimin bu yolla CHP’li belediye döneminden kalan personeli yıldırarak istifaya zorladığı iddia edildi.

Duruma tepki gösteren Çınarcık halkı ve aileler çocuklarının arkasında durarak “gerekirse evlatlarımızla birlikte bizde sokakları süpürür onları yalnız bırakmayız” açıklamasında bulundu.

İlginizi ÇekebilirAKP'li başkan Ramazan Ayı öncesi 400 işçiyi işten çıkardıAKP'li başkan Ramazan Ayı öncesi 400 işçiyi işten çıkardı

İnsan kaynakları tarafından tebliğ edilen görevlendirme yazısı.

İnsan kaynakları tarafından tebliğ edilen görevlendirme yazısı.

Yayınlanma Tarihi:16:05,