AKP’li belediye başkanı aday gösterilmeyince istifa etti!

 Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal yaptığı basın toplantısıyla AKP'den istifa ettiğini açıkladı.

AKP’li belediye başkanı aday gösterilmeyince istifa etti!

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal basın toplantısı düzenleyerek AKP'den resmen istifa ettiğini açıkladı. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ayrılmak zorunda bırakıldığını belirterek, “Ne mutlu ki bana 5 yıl önce iyi insan, 5 yıl sonra bugün dürüst, çalışkan, çalmadı çok şey yaptı, her şeye rağmen yaptı ama anlatamadı diyorlar. Buranın bir evladı olarak neler yaptığımı, nasıl yaptığımı, niçin yaptığımı nelere önem verdiğimi nelerle mücadele ettiğimi anlayın, anlamaya çalışın, anlatın. Eğitim, kutsallığımız, geleceğimiz halkımız mı demişim yoksa benim, ailemin, siyasi geleceğim, rantım mı demişim. 2013 yılında aday adayı olarak katıldığım AK Parti’den bugün istifa ediyorum. Biliniz ki, ayrılmak zorunda bırakıldım, kopartıldım” dedi.

AKP'de sürpriz istifa İlginizi Çekebilir AKP'de sürpriz istifa

İlkelerini korumaya devam edeceğini ifade eden Uysal, “Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sevgim ve saygım ömrüm boyunca devam edecek. Çocukken kazandığım, çalışmak, okumak, öğrenmek ilkelerimi son nefesime kadar koruyacağım. Sizlere çok teşekkür ediyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

AKP'den aday gösterilmeyince bağımsız aday oldu! 'Her zaman reisimizin yanındayım' İlginizi Çekebilir AKP'den aday gösterilmeyince bağımsız aday oldu! 'Her zaman reisimizin yanındayım'

Uysal basın açıklamasının ardından gazetecilerden soru almayacağını belirterek toplantıyı bitirdi. İHA