AKP’li belediye, Ülkü Ocakları başkanlarını temizlikçi yaptı

31 Mart’ta MHP’den AKP’ye geçen Kastamonu’nun Bozkurt ve İnebolu ilçelerinde AKP’li belediye başkanları, belediyede çalışan Ülkü Ocakları ilçe başkanlarını çöp görevlisi yaptı. Duruma tepki gösteren MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın, “Bizim asabımızı bozmayın. Beni böyle konuşmak zorunda bırakmayın. Bizim dalımızı kıranın, ağacını kökünden söker atarız. Haberiniz olsun” dedi.

Kastamonu'nun Bozkurt ve İnebolu Belediyesi 31 Mart'taki seçimlerden MHP'den AKP'ye geçmişti. Her iki ilçede de belediyede çalışan Ülkü Ocakları ilçe başkanları, AKP'li belediye başkanları tarafından çöp görevlisi yapıldı. MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın bu duruma sert tepki göstererek, “Bizim asabımızı bozmayın” dedi.

“DALIMIZI KIRANIN, AĞACINI KÖKÜNDEN SÖKER ATARIZ”

Konu ile ilgili bir açıklama yapan MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın ise, AKP'li belediye başkanlarına sert tepki göstererek, “Bozkurt ve İnebolu Belediye Başkanlarını uyarmak istiyorum. Sadece iki isim söyleyeceğim. Ocak başkanlarımızı çöp toplamaya verdiler. Bakın bunun bizde farklı bir anlamı var. Cumhur İttifakı diyoruz hatır onun hatırı, bizim asabımızı bozmayın. Ben sizi uyardım, beni böyle konuşmak zorunda bırakmayın. Tamam, yerini değiştirebilirsin ama ocak başkanımızı çöpe veremezsin. Bu hatadan dönün. Gerekirse bunu Ankara'ya taşırım. Bakın bunun karşılığında vereceğimiz cevap çok ağır olur kaldıramazsınız. Son bir şey söyleyeceğim bu konuda, dalımızı kıranın ağacını kökünden söker atarız” ifadelerini kullandı.