Sözcü Plus Giriş

AKP’li belediyenin devrettiği borç miktarı halka duyuruldu! Billboardlar tahrip edildi…

31 Mart seçimlerinde CHP'nin AKP'den devraldığı Çanakkale Bayramiç Belediyesi’nin borç durumunun yer aldığı afişlerin asılmasının ardından billboardlar kimliği belirsiz kişilerce kırıldı. Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, billboardlara zarar veren şahısların tespit edilmesini isteyerek; “Billboardları kırarak gerçeği saklayamazsınız” dedi.

18:23 -
AKP’li belediyenin devrettiği borç miktarı halka duyuruldu! Billboardlar tahrip edildi…

Çanakkale Bayramiç Belediyesi, geçtiğimiz günlerde ilçedeki billboardları, belediyenin AKP yönetiminden devir alınan borç durumunun gösterildiği afişlerle donatmıştı.

İLGİLİ HABERKırşehir'de 'Ak Masa' gitti, 'Halkın Masası' geldiKırşehir'de 'Ak Masa' gitti, 'Halkın Masası' geldi

Billboardlar, dün gece geç saatlerde kimliği belirsiz kişi veya kişilerce tahrip edildi. Billboardların camlarını ve lambalarını kıran şahıslar, afişlere de zarar verdi. İlçenin çeşitli noktalarında bulunan billboardlar kullanılamaz hale geldi. Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, kamu malına zarar veren bu kişilerin derhal tespit edilerek cezalandırılmasını istedi.

İLGİLİ HABERBu borç araba satmakla ödenmez başkan!Bu borç araba satmakla ödenmez başkan!

 

“GERÇEĞİ SAKLAYAMAZSINIZ”

Konuyla ilgili suç duyurusunda bulunacaklarını belirten Uygun, “Çevrede çok sayıda güvenlik kamerası var. Bu şahısların bulunmasını bekliyoruz. Bu billboardlar bizim değil halkın malı. Vatandaşın, çocukların, kadınların, tüyü bitmemiş yetimin hakkı var bunlarda. Biz, halkımızı bilgilendirmek adına borç durumunu gösteren afişleri astık. Bu durumu kabullenemeyen varsa gelir açıklama yapar. Mala zarar vererek yapılan yanlışları saklayamazsınız. Billboardları kırarak gerçeği saklayamazsınız. Yaptıklarımızı da yapılanları da halkımıza bu billboardlardan anlatmaya devam edeceğiz” dedi.

 

İLGİLİ HABERSon dakika... İBB kayıtlarının kopyalanması işlemine yürütmeyi durdurma kararıSon dakika... İBB kayıtlarının kopyalanması işlemine yürütmeyi durdurma kararı
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more