Sözcü Plus Giriş

AKP’li Binali Yıldırım’dan kredi affı sorusuna yanıt: Koltuk elden gitti

Eski TBMM Başkanı ve AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, kredi affı sorusunu soran öğrenciye, "Koltuk elden gitti. Benim hükümetin bir üyesi olduğumu mu zannediyorsun” şeklinde yanıt verdi.

22:58 -

Eski TBMM Başkanı ve AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım programları kapsamında geldiği Elazığ'da, Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde öğrencilerle buluştu.

Öğrencilere yönelik konuşma yapan Yıldırım, daha sonra öğrencilerden gelen soruları cevapladı.

YILDIRIM’A KREDİ AFFI SORUSU

Yıldırım, bir öğrencinin, “Son günlerde kredi afları konuşuluyor, bu konuya girmişken müjde bekleyen öğrenciler de var, bu konuda son durum nedir? Bir de sizden duymak istiyoruz” sorusuna, “Benim, hükümetin bir üyesi olduğumu mu zannediyorsun. Biliyorsunuz başbakanlık gitti, koltuk elimizde kaldı, meclis başkanlığı da gitti” diye yanıt verdi.

İLGİLİ HABERAKP'li Binali Yıldırım'dan yeni parti açıklaması!AKP'li Binali Yıldırım'dan yeni parti açıklaması!

“ÇOK BÜYÜK BİR MESELE OLARAK GÖRMEYİN”

İstanbul'daki seçim kampanyasında da kredi borçlarının geri ödenmesi konusu ile ilgili sıkça muhatap olduğunu da anımsatan Yıldırım, şunları söyledi:

* O zaman da söylediğim şuydu, konuyu ilgililere götüreceğim, demiştim. Dediğimi de yaptım. En ilgilisine, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a götürdüm.

* Hatırlarsanız, o da konu ile ilgili bir çalışma yapılıyor. Bu herhalde bir anlam ifade ediyor.

* Yalnız bu kredi eksikliğinde şöyle bir bilgi eksikliği kalmasın, mezun oluyorsunuz ve iki yıl bir şey ödemiyorsunuz veya iş bulamadınız yine ödemiyorsunuz.

* O paralar artık faizi de çok olmadığı için işe girdiğiniz zaman bir iki maaş kadar başka bir şey kalmıyor. O yüzden çok büyük bir mesele olarak görmeyin. İHA

Son güncelleme: 23:33 22.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more