Sözcü Plus Giriş

AKP’li Şirin Ünal ilk kez konuştu: Beni yerin dibine soktular

AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal, evinde çalışan Özbekistan vatandaşı Nadira Kadirova'nın intihar etmesinin ardından geçen 15 gün sonra ilk kez konuştu ve "Türk Silahlı Kuvvetlerinde ve TBMM'de yaptığım çalışmalardan hoşnutsuz ve huzursuz olanlar bunu fırsata çevirip beni ve ailemi yerin dibine soktular. Allah bu duruma hiçbirinizi düşürmesin" dedi.

Veli TOPRAK
22:13 -
AKP’li Şirin Ünal ilk kez konuştu: Beni yerin dibine soktular

TBMM Genel Kurulunda yargı paketi ele alınırken HDP’liler Kadirova’nın ölümü olayını gündeme getirdiler. Bunun üzerine söz alan Ünal şunları söyledi:

“Maalesef iki hafta önce konutumuzda tatsız bir olay yaşandı. O kızcağız ocak ayından beri, 20 senedir MS hastası olan ve şu anda yatalak durumundaki eşime bakan 2 yardımcıdan biriydi. Son iki üç aydır psikolojik yapısındaki bozulmaları fark edince ikinci elemanı aldık, onu gönderemeden kendisini gönderdi, Allah rahmet eylesin. Olayın 5'inci dakikasında polisimiz, ambulansımız ve itfaiyemiz geldi. Biz, onlar gelene kadar beş dakika içerisinde, küçük kızımla beraber kendisini kilitleyip intihar ettiği odanın kapısını kırmaya çalıştık. Omzum hâlâ ağrıyor ama başarılı olamadık maalesef. 3-4 polisimiz oda kapısına yüklenip kapıyı açtılar, hemen sedyeye koyup hastaneye kaldırdılar.”

İLGİLİ HABERÖzbekler kampanya başlattı: 'Nadira Kadirova'nın katili cezalandırılsın'Özbekler kampanya başlattı: 'Nadira Kadirova'nın katili cezalandırılsın'

“BAZI ÇEVRELER HUZURSUZ VE HOŞNUTSUZ”

Ünal açıklamalarına şöyle devam etti;

“Yarım saat sonra Ankara Emniyet Müdürümüz, nöbetçi savcımız yanımızdaydı. Yatalak olan eşim dâhil, ikinci çalışan kızcağız dâhil gece yarısına kadar polislerimize ifadelerimizi verdik. Savcımıza 15 beş dakika süreyle olayı anlattım. Milletvekili dokunulmazlığını bir kenara bırakarak bu swap işlemini de bu kelimeyi yeni öğrendim, parmak izleri falan filan, işte, barut izi var mı falan, bunların tamamını verdim. Allah hiçbirimizin başına böyle tatsız bir olayı vermesin. Bazı çevreler, benim geçmişte Türk Silahlı Kuvvetlerinde ve TBMM’de yaptığım çalışmalardan hoşnutsuz ve huzursuz. Bunu fırsata çevirip beni ve ailemi yerin dibine kadar soktular. Savcılığımızın soruşturması devam ediyor. Bana düşen her türlü görevi ne lazımsa yaparım.”

Son güncelleme: 22:17 10.10.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more