Sözcü Plus Giriş

AKP’nin seçim bürosuna silahlı saldırı iddiası!

AKP'nin Kırklareli Kavaklı beldesindeki seçim bürosuna pompalı tüfekle ateş açıldığı iddia edildi. Gece saatlerinde yapılan saldırı sırasında içeride kimsenin bulunmadığı bildirildi.

17:52 -
AKP’nin seçim bürosuna silahlı saldırı iddiası!

Alınan bilgiye göre, Kavaklı Belediye Başkanı ve AKP Kavaklı Belediye Başkanı Adayı Gürel Koşdemir’in Salih Omurtak Caddesi’ndeki seçim bürosuna gece saatlerinde saldırıda bulunuldu.

Kimliği belirsiz kişiler seçim ofisine pompalı tüfekle ateş edip olay yerinden ayrıldı. Saldırı sırasında ofiste kimsenin olmadığı belirtildi. Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri, incelemelerde bulundu.

İLGİLİ HABERSP'nin seçim bürosuna silahlı saldırı!SP'nin seçim bürosuna silahlı saldırı!

Gürel Koşdemir, yaptığı açıklamada silahlı saldırıyı kınadıklarını söyledi. Saldırıyı yapanların en ağır cezayı almasını istediğini belirten Koşdemir, “Gece saatlerinde bir saldırı olmuş, 3 el pompalı tüfekle ateş edilmiş. Gençlerimiz de geç saate kadar seçim bürosunda duruyordu. İyi ki yaralımız yok, can kaybımız yok ama böyle olmaması lazım. Biz demokrasi içinde bir yarış yapmak istiyoruz. Yapanları da kınıyoruz. Kim olursa olsun devletimiz yapanları bulacaktır. Her kimse gerekli cezayı almasını istiyoruz” diye konuştu. AA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more