Sözcü Plus Giriş

Albayrak: Çok tarihi bir operasyon süreci yürütülüyor

Barış Pınarı Harekâtı ile ilgili açıklamalarda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Artık Türkiye kesinlikle ve kesinlikle taviz vermeyeceği, birilerinin uzaklardan ayak ayak üstüne atıp ahkam kestiği bir iklimde değil. Türkiye kendisine yönelik tehditleri kaynağında kurutma stratejisi kapsamında çok tarihi bir operasyon süreci yürütüyor" ifadelerini kullandı.

18:30 -
Albayrak: Çok tarihi bir operasyon süreci yürütülüyor

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine YPG/PKK’lı teröristlerce düzenlenen havanlı ve roketatarlı saldırılarda şehit olan Vergi Dairesi Gelir Uzman Yardımcısı Cihan Güneş’in Manisa’nın Salihli ilçesindeki cenaze töreni sonrasında Salihli Vergi Dairesi’nde açıklamalarda bulundu. Suriye’de başlatılan operasyona değinen Albayrak, “Ama siyaset eliyle ama güvenlik ama ekonomi eliyle ülkemizi tehdit edecek bütün unsurlara karşı yekvücut şekilde, sapasağlam ve dimdik durduğumuz, millet olarak kenetlendiğimiz sürece bin yıldır olduğu gibi bütün bu rüzgarlar da aynı kayadan nasıl yel alır öyle yel alıp geçecek. Bu coğrafyada bin yıldır olduğu gibi binlerce yıl daha bu ülke ve bu millet sapasağlam güçlü bir şekilde ayakta duracak” dedi.

İLGİLİ HABERMSB'den, 'tek tek hesap sorulacak' videosuMSB'den, 'tek tek hesap sorulacak' videosu

“TÜM DÜNYA ARTIK GÖRÜYOR”

Terör örgütünün sivillere ve çocuklara saldırdığını vurgulayan Albayrak, “Bugün bu verilen mücadelede kimlerin sivilleri hedef alarak 9 aylık masum Muhammet bebek başta olmak üzere, sivil yerleşim bölgelerine bombalar attığını tüm dünya artık görüyor. Terör ve terörle mücadele noktasında on yıllardır bugün için belki hazırlanan bu planı Allah’ın izniyle bu millet, bu devlet ve bu ordumuz paramparça edecek” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERBakan Albayrak: Hesabını soracağızBakan Albayrak: Hesabını soracağız

Albayrak, “Artık Türkiye kesinlikle ve kesinlikle taviz vermeyeceği, birilerinin uzaklardan ayak ayak üstüne atıp ahkam kestiği bir iklimde değil. Türkiye kendisine yönelik tehditleri kaynağında kurutma stratejisi kapsamında çok tarihi bir operasyon süreci yürütüyor” dedi. AA

Son güncelleme: 19:47 11.10.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more