Ali Acar kimdir? Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar neden CHP’den istifa etti?

CHP istifa depremi sürerken bir haber de Marmaris'ten geldi. Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, CHP'den istifa etti. Ali Acar'ın dışında İlçe başkanlığı, 'iradelerinin hiçe sayıldığını' öne sürerek yedek üyelerle birlikte istifalarını duyurdu. Peki Ali Acar kimdir?

Ali Acar kimdir? Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar neden CHP’den istifa etti?

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, CHP’den istifa ettiğini açıkladı. Ali Acar’ın istifa etmesinden önce CHP Marmaris İlçe Başkanı Tolga Akbay, yönetim kurulundaki asil ve yedek üyelerin istifasıyla ilgili basın toplantısı düzenlemişti. İşte Ali Acar hakkında merak edilenler…

ALİ ACAR KİMDİR?

Ali Acar, 1955 yılında Marmaris’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Marmaris'te tamamladı. Muğla Ticaret Lisesi öğrencisi olduğu yıllarda otel, pansiyon ve kamping işletmeciliğine başladı.

Marmaris'in ilk turizm işletmecilerinden birisi olarak sektördeki yerini aldı. Yüksek öğrenimini Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nde tamamladı ve Marmaris'e döndü. Ailesine ait otel, pansiyon, kafeterya işletmelerinde iş yaşamına devam etti.

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (Getob) yönetimlerinde başkan yardımcısı olarak 6 yıl, Marmaris Ticaret Odası’nın kurucuları arasında yer alıp yönetim kurulunda 4 yıl görev yaptı. Siyasi yaşamının başından bu yana üyesi bulunduğu Cumhuriyet Halk Partisi adına 1999 – 2004 yılları arasında Marmaris Belediye Meclisi'nde 5 yıl görev yaptı. 2004 yerel seçimlerine Cumhuriyet Halk Partisi’nden yüzde 57 oy oranıyla Marmaris Belediye Başkanı seçildi. 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde Marmaris halkının oylarıyla tekrar seçildiği Belediye Başkanlığı görevine halen devam ediyor. 1980 yılında Sevgi Acar'la evlendi.

Yüksek öğrenimlerini tamamlamış bir kızı ve bir oğlu ile iki torunu var.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...