Anavatanı Güney ve Orta Amerika olan kapibara, nasıl bir kemirgen türüdür?

Eleq ipucu sorusu yayınlandı. Son zamanların en popüler yarışmalarından biri olan Eleq Instagram adresinden her gün ipucu sorusu yayınlıyor. İpucu sorusunu ve cevabını bilenler rakiplerinden bir adım önde oluyor. Bugünkü ipucu sorusu şöyle: Anavatanı Güney ve Orta Amerika olan kapibara, nasıl bir kemirgen türüdür?

Anavatanı Güney ve Orta Amerika olan kapibara, nasıl bir kemirgen türüdür?

Eleq ipucu sorusu geldi! Instagram adresinden yayınlanan Eleq ipucu için şöyle denildi: “Merhabalar eleqseverler, bugünün #eleqipucu sorusu için hazır mısınız? Anavatanı Güney ve Orta Amerika olan kapibara, nasıl bir kemirgen türüdür, biliyor musunuz? ”

ELEQ İPUCU SORUSU

CEVAP: FARE (DÜNYANIN EN İRİ KEMİRGEN HAYVANI)

Kapibara, kemirici hayvanların en irisidir. Anavatanı Güney Amerika’dır. Eti için beslenir. Oldukça tüylü bir yapıya sahip olan bir fare türü -25 dereceye kadar düşen soğuk havalarda rahatlıkla yaşamaktadır. Güçlü bir kemirgen olan dünyanın en büyük fareleri Kapibara’lar şehirlerdeki elektrik kablolarını kemirerek elektriklerin kesilmesine de sebep olmaktadır. Boyu yaklaşık olarak 1,40 m ile 1,45 m arasında değişmekte yerden yüksekliği 65 cm ve ağırlığı ise 70 kg olarak Guinnes rekorlar kitabına dünyanın en büyük faresi olarak girmişlerdir. Ayrıca hem suda hem karada yaşayan bir canlıdır.