Sözcü Plus Giriş

Anestezi teknikerinin şüpheli ölümünde flaş gelişme

Başkentte özel bir hastanede anestezi teknikeri olarak çalışan Ayşe Karaman'ın şüpheli ölümüne ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan bir kişi tutuklandı.

17:38 -
Anestezi teknikerinin şüpheli ölümünde flaş gelişme

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Karaman’ın, erkek arkadaşı olduğu belirtilen doktor Ö.T’nin Dikmen’deki evinde ölü olarak bulunması üzerine soruşturma başlattı.

Gözaltına alınan Ö.T, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı tarafından sorgulanan zanlı, sevk edildiği Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.

NE OLMUŞTU?

Ankara’da, özel bir hastanede çalışan anestezi teknikeri Ayşe Karaman, erkek arkadaşı doktor Ö.T.’nin (46) evinde ölü bulundu.

Olay yerine gelen polis ekipleri, Ayşe Karaman’ın cesedi ile karşılaştı. Cumhuriyet savcısı, evde yaptığı incelemede bol miktarda ağrı kesici ilaç ve ameliyat sırasında kullanılan anestezi ilacı buldu. Yapılan ilk incelemede, vücudunda herhangi bir darp ya da yara izine rastlanmayan Karaman’ın yüksek dozda ilaç aldığı tespit edildi.

Gözaltına alınan doktor ifadesinde, Ayşe Karaman ile 4 yıllık ilişkileri olduğunu anlatarak, akşam arkadaşlarının evinde alkol aldıktan sonra eve döndüğünü, saat 04.00 sıralarında çalıştığı hastaneden acil bir ameliyat için çağrıldığını, sabah 08.30 sıralarında geri geldiğini ancak kız arkadaşının cesediyle karşılaştığını ifade etti.

Ankara’da, özel hastanede çalışan anestezi teknikeri Ayşe Karaman’ın ölü bulunduğu villada inceleme yapan polis ekipleri, cansız bedeninin yanında anestezi ilaçları ve boş şırıngalar ele geçirdi. Bu şırıngalarla Karaman’ın vücuduna ilaç verildiğinin değerlendirildiği belirtildi. Villada incelemelerde bulunan cumhuriyet savcısı, olayın aydınlatılması için şırıngaları Adli Tıp Kurumu’na gönderdi. Şırıngalarda ne tür ilaçların bulunduğu ve Karaman’ın ilaçları kendi isteğiyle alıp almadığı, yapılacak inceleme sonrası ortaya çıkacak.

İLGİLİ HABERAyşe doktor sevgilisinin evinde ölü bulunduAyşe doktor sevgilisinin evinde ölü bulundu

‘ODANIN KAPISI İÇERİDEN KİLİTLİYDİ’

Öte yandan Ayşe Karaman’ın ölümüyle ilgili mahkemece tutuklanan Ö.T.’nin emniyette verdiği ifade ortaya çıktı. Ö.T.’nin, Karaman’ın uyku problemi yaşadığını ve akşam saatlerinde ağrı kesici kullandığını söylediği öğrenildi. Ö.T.’nin, eve geldiğinde Karaman’ın bulunduğu odanın kapısının içeriden kilitli olduğunu, sabit çalıştığı hastane olmadığını ve ihtiyaç durumunda çağrıldığı hastanelerde anestezi doktoru olarak görev yaptığını anlattığı belirtildi.

Ayşe Karaman’ın ise yarı zamanlı olarak hastanelerde çalıştığı ve İstanbul’da özel üniversitede öğrenim gördüğü öğrenildi. AJANSLAR

Son güncelleme: android-time 18:20 01.08.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more