Sözcü Plus Giriş

Yıkım çalışması yapılan apartman sakini: ‘Anılarımızı kim geri getirebilir ki?’

Kartal'da çöken Yeşilyurt Apartmanı'nın bitişiğindeki 10 katlı Yunus Apartmanı'nın, çökme tehlikesi nedeniyle yıkımı devam ediyor. Akşam saatlerinde başlayan ve bir süre sonra ara verilen yıkım çalışmaları sabah saatlerinde yeniden başladı.Yunus Apartmanı sakinlerinden Şükriye Durmaz, "Canımız sağ ancak o kadar anımız gitti. Çocukluk fotoğraflarımız bile içeride kim onları getirebilir ya da giden canları?" dedi.

Fatma VURGUN
12:42 -
Yıkım çalışması yapılan apartman sakini: ‘Anılarımızı kim geri getirebilir ki?’

Yeşilyurt Apartmanının çökmesinin ardından, çökme tehlikesi olduğu belirlenen 10 katlı Yunus Apartmanı boşaltılmıştı. Apartman sakinlerinin itfaiye asansörüyle çıkıp sadece değerli eşyalarını almalarına izin verilmişti.

“YEŞİLYURT APARTMANI ÇÖKMEDEN BİR AY ÖNCE BİZİM FAYANSLAR ÇATLAMIŞTI”

Yunus Apartmanı sakinlerinden dokuzuncu katta tek başına oturan Şükriye Durmaz, Yeşilyurt Apartmanı’nın çökmesinden 1 ay kadar önce fayanslarda çatlama olduğunu belirtti. Durmaz, “Bir ay önce fayanslarda çatlama meydana gelmişti. Toplantı oldu ve fayanslarda çatlama olduğu konuşuldu ama bu kadar ciddi bir şey olduğunu düşünmedik. Dört yıldır burada oturuyorum, kiracıyım. Ev sahibime haber verdim durumu. Kolonlarda güçlendirme yapılacaktı. Sonra da Yeşilyurt Apartmanı çöktü işte… O gün evde değildim ancak evde olan komşularımızın psikolojisi çok kötü. Selamlaştığımız komşularımızdı. Ölenlere Allah rahmet eylesin, kalanlara da Allah sabır versin.”

“CANIMIZ SAĞ AMA ANILARIMIZ GİTTİ”

Polis kontrolünde beş dakika evine girip para ve ziynet eşyalarını aldığını söyleyen Durmaz, sözlerini şöyle tamamladı: “Şimdi bina yıkılıyor ve biz sadece seyrediyoruz. Allah kimseye yaşatmasın bunu çok kötü bir olay. Şuanda bütün anılarıma, hatıralarıma darbe vuruluyor. Aldığım yeni yeni eşyalar vardı, çocukluk fotoğraflarım vardı. Diğer eşyalar neyse belki alınır ama onları kim geri getirebilir ki? Hepsi gözümüzün önünde bir anda yere düşüyor işte…”

İLGİLİ HABERKartal'da riskli binanın yıkımı sürüyorKartal'da riskli binanın yıkımı sürüyor
Son güncelleme: 12:44 11.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more