Sözcü Plus Giriş

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Osmanlı tokadını hep birlikte vuracağız

Ankara'da düzenlenen Türkiye Esnaf Buluşması'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan,'İnşallah ekonomik tetikçilere de sağlamından bir Osmanlı tokadını hep birlikte vuracağız' dedi.

15:09 -

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Esnaf kredilerinin faiz oranını yüzde 47’den yüzde 4-5 ile yüzde sıfır seviyesine kadar indiren iktidarız. 2 milyon esnafımıza bugüne kadar 100 milyar lira kredi verdik. 449 bin esnaf işini büyüttü.Kooperatif kefaletli kredilerde kanuni takip alacağının sıfıra yakın olması hamdolsun esnaf ve sanatkarımızın ahlakına işaret ediyor. Küçük sanayi sitelerinin inşasında TOKİ’yi etkin olarak kullanıyoruz. Vergisini düzenli ödeyen esnafa 5 puan indirim yaptık. Yurt içinden ve yurt dışından gelen tüm saldırılara sizlerle birlikte göğüs gerdik

Vatandaşıma yüksek fiyatlarla mal satışını engellemek için tanzim satış kararını aldık. Esnaf kimdir? Milletin bir ferdidir. Derdimiz vatandaşımıza ucuz ürünü satmak. Dert sadece soğan, patlıcan değil. Fırsatçılara ikazımızı yaptık. Fiyatları makum kâr seviyelerine çekme çağrısı yaptık. Bakanlık ve belediyelerimizi devreye sokarak tanzim satış noktalarını kurduk. En kısa zamanda temizlik ve bakliyat ürünlerinin de satışı olacak. Geçmişte esnaflık yapmış bir kardeşiniz olarak sizi en iyi ben anlarım. Milletimizin sırtına kene gibi yapışan fırsatçıların yola geldiğini gördüğümüzde artık bu tür yöntemlere ihtiyaç kalmayacaktır.Serbest piyasa ekonomisi kuralları çerçevesinde ama ahlakı, izanı elden bırakmayan esnaf ve sanatkara sonuna kadar desteği sürdüreceğiz.İnşallah ekonomik tetikçilere de sağlamından bir Osmanlı tokadını hep birlikte vuracağız “Biz esnafımızın, sanatkarımızın ekmeğiyle oynamıyoruz, tam tersine milletimizin ekmeğiyle oynayanlara derslerini veriyoruz.”

Son güncelleme: android-time 15:53 13.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more