Anneler Günü geliyor… 2019’da Anneler Günü ne zaman? Anneler Günü tarihi…

Anneler Günü ülkemizde her yıl mayıs ayının ikinci pazar günü kutlanıyor. Bu yıl Anneler Günü 12 Mayıs Pazar gününe denk geliyor. Bin bir fedakarlıkla bizi büyüten annelerimizin gününü güzel sözlerle ve hediyelerle kutluyoruz. İşte Anneler Gününün çıkış hikayesi...

Anneler Günü geliyor… 2019’da Anneler Günü ne zaman? Anneler Günü tarihi…

Anneler Günü için geri sayımda yavaş yavaş sona geliniyor. Anneler günü, anneleri onurlandıran özel bir gündür. Anneler Günü yaklaşırken Anneler Günü için özel planlar yapmak isteyenler Anneler Günü tam olarak ne zaman sorusuna cevap arıyor. Peki 2019’da Anneler Günü ne zamana denk geliyor. İşte 2019 Anneler Günü tarihi…

ANNELER GÜNÜ NE ZAMAN?

Anneler Günü Dünya’da farklı günlerde kutlanır. En yaygın şekliyle Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanır. Bu sene Türkiye’de de 12 Mayıs Pazar 2019′de Anneler Günü kutlanacak.

2018 Anneler Günü ne zaman? Anneler Günü nasıl ortaya çıktı? En güzel Anneler Günü mesajları

ANNELER GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

Anneler Günü annelerin sadece bir hediyeyle anılmadığı, annelere güzel bir gün geçirmek için özel planların da yapıldığı bir kutlama günü olarak da önem taşımakta. Mayısın ikinci haftasında havaların da ısınmaya başlamasıyla Anneler Günü için özel kutlama planları açık havaya taşınmakta. Bazı lokantalar tarafından sunulan özel kahvaltı teklifleri, tur firmaları tarafından düzenlenen günlük turları gibi farklı etkinliklerle Anneler Günü daha renkli şekilde kutlanabilmekte.

ANNELER GÜNÜ NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Anneler Günü, anneleri anmak ve onurlandırmak amacıyla tüm dünyada farklı zamanlarda kutlanan özel gün. Anneler günü, anneleri onurlandıran özel bir gündür. Değişik günlerde ve değişik ülkelerde kutlanır. Bu günde anneler çeşitli hediyeler alır. Bu günü farklı ülkelerdeki insanlar yılın farklı günlerinde kutlarlar.

Anneler günü geleneği, Antik Yunanların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa’nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı.

ABD’de Anna Jarvis’in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında genişledi. Anneler Günü dünyada farklı günlerde kutlanır. En geniş şekilde Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanır.