Sözcü Plus Giriş

Annesi gözleri önünde öldürüldü! Dehşet dolu o anları anlattı

Antalya'da kendisinden ayrılmak isteyen sevgilisi Ziynet T.'yi (36) oğlu M.C.T.'nin (8) gözü önünde öldüren Ekrem Çatal'ın (61) yargılanmasına devam edildi. M.C.T.'nin talimatla alınan ifadesinde, annesini Ekrem Çatal'ın öldürdüğünü söyledi. 

19:36 -

Olay, geçen 5 Ekim’de Muratpaşa İlçesi Kızılsaray Mahallesi 84 Sokak’ta yaşandı. Ziynet T., oğlu M.C.T.’yi okula götürdüğü sırada Dolaplıdere Caddesi’nde silahlı saldırıya uğradı. Ziynet T. olay yerinde hayatını kaybederken, cinayet zanlısı olarak bir süre birlikte yaşadığı Ekrem Çatal 4 gün sonra yakalandı. Tutuklanan Çatal’ın, kadını kendisinden ayrılmak istediği için öldürdüğü iddia edildi.

FOTO:DHA

FOTO:DHA

Antalya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen duruşmaya tutuklu sanık Ekrem Çatal ve avukatı katıldı. Annesi gözlerinin önünde öldürülen M.C.T.’nin Tefenni Asliye Ceza Mahkemesi’nde alınan ifadesi mahkemeye sunuldu. M.C.T. ifadesinde, yaşananları gördüğünü, annesini vuran kişinin Ekrem Çatal olduğunu söyledi.

“ARABAMIZIN ÖNÜNÜ BİR ARAÇ KESTİ VE İÇİNDEN BİRİ ÇIKTI”

Annesiyle birlikte bankaya gittiklerini anlatan M.C.T., “Annemle oradan okula geçecektik. Arabamızın önünü bir araç kesti ve içinden biri çıktı. Annemi öldüren kişi Ekrem Çatal’dır. Onu daha önceden hatırlıyorum. Ekrem Çatal’ın annemin çalıştığı işyerinin arkasında kafesi vardı. Annemi öldürdükten sonra ben oradan kaçtım. Annemi öldüren kişi de başka bir arabaya binerek oradan kaçtı” dedi.

ANTALYA'DA KENDİSİNDEN AYRILMAK İSTEYEN ZİYNET TERZİ'Yİ OĞLU M.C.T.'NIN GÖZÜ ÖNÜNDE ÖLDÜREN EKREM ÇATAL'IN (FOTODAKİ) YARGILANMASINA DEVAM EDİLDİ. FOTO:DHA

ANTALYA’DA KENDİSİNDEN AYRILMAK İSTEYEN ZİYNET TERZİ’Yİ OĞLU M.C.T.’NIN GÖZÜ ÖNÜNDE ÖLDÜREN EKREM ÇATAL’IN (FOTODAKİ) YARGILANMASINA DEVAM EDİLDİ. FOTO:DHA

Duruşmada tanık olarak dinlenen Ersan Özmen ise olayın meydana geldiği yere yakın bir dükkanda çalıştığını, iş yerinde kahvaltı yaparken üç el silah sesi duyduğunu belirtti ve “Maktulü yerde vurulmuş gördüm. Sonrasında sokaktan bir araba hızla çıktı. Araçta sanığın bulunup bulunmadığını görmedim” diye konuştu.

Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti duruşmayı erteledi.

DHA

Son güncelleme: 20:15 23.01.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more