Sözcü Plus Giriş

Antalya’daki ‘Hasta Yakını Tesisi’nde 7/24 ücretsiz hizmet

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Alanya Hasta ve Hasta Yakınları Sosyal Tesisi 7 gün 24 hizmet veriyor. Antalya dışından da birçok misafiri ağırlayan tesiste 5 yıldızlı otel konforunda ücretsiz hizmet veriliyor.

İsmail AKIN / Antalya
14:30 -
Antalya’daki ‘Hasta Yakını Tesisi’nde 7/24 ücretsiz hizmet

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Alanya'ya kazandırdığı Hasta ve Hasta Yakınları Sosyal Tesisi, ALKÜ Hastanesi başta olmak üzere Alanya'daki özel sağlık kuruluşlarına tedavi olmak için gelen ve kalacak yeri olmayan vatandaşlara 7/24 hizmet veriyor.

ÜCRETSİZ HİZMET VERİLİYOR

24 oda ve 48 yatak kapasiteli tesis vatandaşlara ücretsiz kapılarını açıyor. Alanya Alaaddin Keykubat Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin hemen karşısında bulunan tesis, ilçeye uzaktan gelen hasta ve hasta yakınları için büyük kolaylık sağlıyor. Tesiste, vatandaşlara sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemekleri çamaşır yıkama hizmeti veriliyor. Tamamen ücretsiz olan tesisten yararlanmak isteyen kişi sayısı her geçen gün artıyor.

HALK HİZMETTEN MEMNUN

Ocak ayının ilk haftasında kapılarını vatandaşa açan tesiste bugüne kadar 37 farklı ilden, Alanya kırsalı ve çevre ilçelerden toplam 409 kişiye 2 bin 217 konaklama hizmeti verildi. Daha önce kalacak yer sorunu yaşadıklarını anlatan vatandaşlar tesisten çok memnun olduklarını ifade ederek, “Çoğu zaman hastane bahçelerinde araç içinde ya da banklarda kalıyorduk. Bu da tedavimizi yarım bırakarak gitmemize neden oluyordu. Bu 5 yıldızlı bir otel gibi her yer pırıl, pırıl, hiçbir şeye para vermiyoruz. Hem tedavimizi yaptırıyoruz hem de en konforlu hizmeti alıyoruz. Bizlere bu hizmeti veren Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ediyoruz” dedi.

Son güncelleme: 14:33 04.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more