Sözcü Plus Giriş

Antalya bayram namazı vakti: Antalya’da bayram namazı ne zaman saat kaçta kılınacak?

İslam dininde iki bayram vardır: Ramazan ve Kurban bayramı. Milyonlarca mümin Allah'ın rızasını kazanmak ve yoksullara yardım etmek için kurban kesecek. Bayramın olmazsa olmazlarından biri de bayram namazıdır. Siz de "Bayram namazı saat kaçta?" sorusuna yanıt bulmak istiyorsanız haberimizde yer alan linkten bayram namazı saatlerini öğrenebilirsiniz.

Güncellenme: 22:57, 10/08/2019
Antalya bayram namazı vakti: Antalya’da bayram namazı ne zaman saat kaçta kılınacak?

Milyonlarca vatandaş yaşadıkları ildeki bayram namazı saatlerini araştırıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı resmi internet sitesinde namaz vakitlerine yer verdi. Siz de öncelikle aşağıda yer alan linki tıklayın ardından ise yaşadığınız ili seçin böylece “Bayram namazı saat kaçta?” sorusuna yanıt bulabileceksiniz. Antalya’da bayram namazı saat 06:46’da kılınacak.

İL İL BAYRAM NAMAZI VAKİTLERİ İÇİN TIKLA

ANTALYA’DA BAYRAM NAMAZI KILINABİLECEK BÜYÜK CAMİLER

Kesik Minare Camii (Korkut Camii, Cami-i Kebir)

M.S. 5. yüzyılda Bizanslılar tarafından Meryem Ana adına Panaghia Kilisesi olarak inşa edilmiş ve II. Bayezid zamanında Şehzade Korkut tarafından camiye dönüştürülmüştür. Bunun için Korkut Camii veya Cami-i Kebir adı ile de anılır. Kilisenin camiye dönüştürülmesi sırasında inşa edilen ve sade yapılışı olan mihrabı, kesme taştandır. 1896 yılında bir yangında zarar gören caminin minaresinin ahşap üst kısımlarının da yanması sonucunda Kesik Minare adını almıştır.

Kale Camii (Sultan Süleyman Camii)

Alanya’da, tersanenin batısındadır. Selçuklu Sultanı I. Alaaddin Keykubad tarafından yaptırılan cami 1530-1566 yıllarında Sultan Süleyman tarafından tekrar yaptırıldığı için Sultan Süleyman Camii adıyla da anılmaktadır. Moloz taştan olan yapı, kare planlıdır. Sekizgen kasnak üzerine, kiremitli bir kubbesi vardır. Son cemaat yeri, dört ayak üzerine kiremitli-üç kubbe ile örtülüdür.

Bali Bey Camii

Surlar dışında Muratpaşa Mahallesi'nde Bali Bey Sokağı'ndadır. Sekizgen kasnak üzerine büyük bir kubbenin örttüğü yapı kareye yakın bir plan göstermektedir. 15. yüzyılda akıncı beyi Malkoçoğlu Bali Bey tarafından yaptırılmıştır.

Murat Paşa Camii

Surlar dışında Kazım Özalp Caddesi üzerindedir. Sadrazam Kurucu Murat Paşa tarafından 1570 yılında yaptırılmıştır. On kenarlı kasnak üzerine yüksek bir kubbe ile örtülmüştür. Sivri kemerli ve üç kubbeli son cemaat yerinin sütunları renkli taşlarla süslenmiştir.

İskele Camii

Yat limanında bulunan, kesme taşlardan yapılma dört sütun üzerine oturmuş ufak bir camidir.

Emir Bedrüddin Camii

Alanya'da bulunan ve günümüzde Andızlı Cami olarak bilinen cami, adını hemen yanındaki andız ağacından almıştır. 1277 yılında Emir Bedrüddin tarafından yaptırılan caminin yanında kesme taşlardan yapılma çok yüksek olmayan minaresi yer alır Minberi oymacılık sanatının en güzel örneklerindendir.

Yayınlanma Tarihi:21:23,