Sözcü Plus Giriş

Arefe günü bankalar açık mı? Arefe günü bankalar kaça kadar açık?

Ramazan bayramı öncesinde işlerini halletmek isteyen vatandaşlar arefe günü bankalar çalışıyor mu merak ediyor. Bayramın başlamasıyla birlikte resmi tatil başlayacak ve birçok kurum kapalı olacak. Ancak arefe günü bazı kurumlar yarım gün çalışıyor. Peki arefe günü bankalar açık mı olacak?

09:30 -
Arefe günü bankalar açık mı? Arefe günü bankalar kaça kadar açık?

Vatandaşlar bayram heyecanı yaşarken bir yandan da tatil öncesinde işlerini tamamlamak istiyor. Arefe günü ve bayramda hangi kurumların açık, hangilerinin kapalı olduğu merak konusu oldu. Arefe günü birçok resmi kurum öğleden sonra kapalı olacak. Cumhurbaşkanlığının yayınladığı kararnameye göre 3 Haziran 2019 Pazartesi günü (Arefe Günü) saat 13.00'te başlayıp 6 Haziran 2019 Perşembe günü sona erecek. Ek olarak 7 Haziran Cuma günü de resmi tatile eklendi. Resmi tatiller kamu kurumlarını ve görevlilerini kapsıyor.

AREFE GÜNÜ BANKALAR AÇIK MI?

3 Haziran Pazartesi günü bankalar sabah açık olacak. 3 Haziran Pazartesi öğleden sonra ve bayramın ilk üç günü tatil olacak (4 Haziran Salı, 5 Haziran Çarşamba, 6 Haziran Perşembe). 7 Haziran Cuma günü bankalar yeniden çalışmaya başlayacak. İnternet üzerinden yapılan EFT işlemleri 3 Haziran Pazartesi günü öğlene kadar yapılabilecek. Öğleden sonraki EFT işlemleri 7 Haziran Cuma gününe kalacak.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more