Arif V 216 filminde 216 karakterinin adı ne? Hadi ipucu sorusu…

Türk Komedi Filmleri Gecesi ile Hadi kullancılarına eğlenci anlar vaad ediyor. Ödül kazanmak ve yarışmada bir adım öne geçmek isteyenler Hadi ipucu sorusu araştırıyor. 11 Mayıs Hadi ipucu sorusu ise Besim Toker, 216’ya kendi babasının ismini koyuyor. Robot 216'nın ismi ne?

Arif V 216 filminde 216 karakterinin adı ne? Hadi ipucu sorusu…

Hadi ipucu sorusu belli oldu. Cem Yılmaz’ın GORA filmi ile ortaya çıkardığı Arif karakterini son olarak Arif V 216 filminde izlemiştik. Hadi ipucu da Cem Yılmaz’ın Arif V 216 filminde geldi. Başrol karakterlerinden biri olan 216 karakteri için Besim Toker kendi babasının ismini koymuştu. Peki, Robot 216’nın ismi ne?

HADİ İPUCU SORUSU: 216 KARAKTERİNİN ARİF V 216 FİLMİNDEKİ ADI

“Bugünkü ipucumuz senaryosunu Cem Yılmaz’ın yazdığı komedi filmi “Arif V 216″ ile ilgili sevgili hadiciler.Gora’da Arif karakterinin ismini verirken babasının ismini kullanan Cem Yılmaz bu filmde aynı metaforu 216 karakteri için kullanmıştır. Bu filmde ise Besim Toker, 216'ya kendi babasının ismini koyuyor. Robot 216’nın ismini kimler hatırlıyor?”

CEVAP: Pertev

ARİF V 216 FİLMİ KONUSU

Gora gezegeninde yaşadığı macera ile binlerce ışık yılı ileride birçok dost edinen Arif dünyaya dönüp, yaşamını sessiz sedasız sürdürmektedir. Bir gün beklenmeyen misafiri robot 216, Arif’e yeni bir maceranın kapısını aralar. Çok uzaklardan gelen insansı robot 216, gerçek bir insan gibi yaşamak, gerçek bir insan gibi aşık olmak, gerçek bir insan gibi gülmek ve ağlamak istemektedir. Arif için bütün bunlar kolaydır ama, 216 yapay zekalı eski model bir robottan fazlası değildir. Dünya’da gerçek insan gibi yaşaması mümkün müdür? Arif, karar vermek zorundadır; yüzlerce ışık yılı öteden gelen arkadaşının arzularını yerine getirmek için yeni bir maceraya mı atılmalı, yoksa 216’yı geri mi götürmeli…