Sözcü Plus Giriş

Avcılar’da 5 katlı bina çökme riski nedeniyle boşaltıldı

Avcılar Ambarlı Mahallesi'nde bulunan 5 katlı bir bina çökme riski nedeniyle boşaltıldı. Binada detaylı inceleme yapılacağı öğrenildi.

18:56 -

Erencan Sokak’taki 5 katlı Çiğdem apartmanının bodrum katındaki dairenin kolon ve kirişlerinde çatlaklar oluştu, duvarda çökme meydana geldi. Bina sakinleri durumu polise bildirdi. Olay yerine polis ve belediye ekibi gönderildi. Belediye ekipleri Suriyeli ailenin oturduğu dairede inceleme yaptı.

İncelemenin ardından bina çökme riski nedeniyle boşaltıldı. Polis çevrede önlem alırken belediye ekipleri de binayı mühürledi. Binada detaylı inceleme yapılacağı öğrenildi.

İLGİLİ HABERBalat'ta 3 katlı binada çökmeBalat'ta 3 katlı binada çökme

Tahliye edilen binada oturan Nazire Koç, “Komşum kapıyı vurdu, ‘teyze ne duruyorsun bütün bina sokağa indi’ dedi. ‘Ne oldu oğlum’ dedim, ‘bina çöküyor’ dedi. Öyle indim. Telefonumu bile yukarıda bıraktım, eşim ameliyatlı önce onu indirdik sonra ben indim. Kapımız açık öyle bıraktık indik. Ocakta çayım vardı çamaşır makinesi çalışıyordu. Öyle sokağa indik. Bu akşam belediye yer verirse orada kalacağız belediyenin emrindeyiz yoksa sokakta çadır kuracağız” dedi. DHA

İLGİLİ HABEREsenyurt'ta çatlaklardaki değişim ölçüm aletleri ile takip ediliyorEsenyurt'ta çatlaklardaki değişim ölçüm aletleri ile takip ediliyor
Son güncelleme: 10:09 07.05.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more