Sözcü Plus Giriş

Avcılar’daki hasarlı okul hakkında karar verildi!

İstanbul Valiliği bugün eğitime ara verildiğini açıkladığı Avcılar'daki Abdülkadir Uztürk Ortaokulu'nun, güçlendirme görmemiş dış kolonlarında çatlaklar tespit edildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Barış Yıldız, bu okuldaki öğrencilerin 1 ay süreyle bitişikteki ilkokulda eğitim-öğretimlerini sürdüreceklerini açıkladı.

23:38 -
Avcılar’daki hasarlı okul hakkında karar verildi!

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri tarafından Avcılar’da yapılan tespitlerde minaresinin bir bölümü çöken Hacı Ahmet Tükenmez Camii’ne yaklaşık 200 metre uzaklıktaki Abdülkadir Uztürk Ortaokulu’nun arka cephede güçlendirme görmemiş dış kolonlarında çatlaklar tespit edildi. Avcılar İlçe Milli Eğitim Müdürü Barış Yıldız yaptığı açıklamada, okulun bu nedenle 1 ay süreyle onarım göreceğini söyledi.

İLGİLİ HABERSon dakika: İstanbul'da o okullar tatil! İstanbul Valiliği açıkladıSon dakika: İstanbul'da o okullar tatil! İstanbul Valiliği açıkladı

Yıldız, “Bu okuldaki öğrencilerimizin hemen bitişikteki tam gün eğitim yapan Abdülkadir Uztürk İlkokulu’nda eğitim ve öğretim görmeye devam etmesi kararlaştırıldı. Bu kararın alınmasında öğrencilerin yürüme mesafesinde, ayrı servis kullanmama yaş grubu denklik uygunluğu, derslik sayısı ve öğrenci sayıları uygunluğu göz önünde bulundurulmuştur. Abdülkadir Uztürk İlkokulu, 1 aylık süre için tam gün eğitimden ikili eğitime geçecek, bina çalışmaların bitimine kadar iki okul tarafından sabahçı ve öğlenci olarak eğitim verecek” dedi. Yarın için tatil edilen ve 1 ay süreyle Abdülkadir Uztürk İlkokulu’nda eğitime devam edilecek ortaokulda 49 öğretmen ve 960 öğrenci bulunuyor. İlkokulda ise, 36 öğretmen ve 987 öğrenci eğitim görüyor.

DHA

İLGİLİ HABERÜniversite yönetiminden depreme sıvalı çözüm!Üniversite yönetiminden depreme sıvalı çözüm!
Son güncelleme: 02:04 30.09.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more