Sözcü Plus Giriş

Bartın’daki sel felaketinden acı haber geldi!

Bartın’ın Hasankadı beldesinde etkili olan şiddetli sağanak yağış sonrası medyana gelen sel felaketinde dün kaybolan oğlunu arayan babanın dere yatağında arama yapması yürekleri burkmuştu. Bugün ise maalesef İsa Akgün'ün cenazesi bulundu.

09:44 -

Bartın’da dün etkili olan şiddetli yağmur, sele neden oldu. Bazı evler çamurlu suyla dolarken, Kozcağız ve Hasankadı yolu da sel suları nedeniyle ulaşıma kapandı. Emirler Mahallesi’ndeki bahçesinde sel sularını çevirmeye çalışan İbrahim Çeliktaş (70) sel sularına kapıldı. Hasan Kadı beldesinde ise köprüde sel suları yükselince annesi Gülümser elinden kayıp gittiği İsa Akgün de kayboldu.

Kayıp 2 kişiyi bulmak için çalışma başlatıldı. Akşam saatlerinde, İbrahim Çeliktaş’ın, kaybolduğu yere yaklaşık 5 kilometre mesafede, dere yatağında çamura saplanmış halde bulundu. Hava kararınca çalışmalara ara verildi.

Bugün, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte, AFAD, UMKE, Jandarma, Bartın Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Bölge Komutanlığı’na bağlı ekipler, İsa Akgün için arama çalışması başlattı. Akgün’ün yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan Fırdan Mahallesi’nde, tarlasına giden Adil Özsoy tarafından çamura saplanmış cesedi bulundu.

‘OYUNCAK BEBEK ZANNETTİM’

Sabah erken saatlerinde bölge gezinti yapmaya gittiğini söyleyen Adil Özsoy adlı kişi, “Bu bölgede tarlam var. Dün gezintiye çıkmıştım. Bugün de tarlamın bulunduğu yerde gezeyim dedim. Yerde bir şey olduğunu fark ettim. Yanına yaklaştım. Cesedi ilk önce çamura saplanmış oyuncak bebek zannetim. Sonra daha da yaklaşınca çocuk cesedi olduğunu anladım. Hemen durumu muhtara bildirdim” dedi.

 

BİR BABANIN EN ACI ARAYIŞI

Baba Ali Akgün dün çaresizce dere yatağında sel sularına kapılan oğlunu aradı. Tarifsiz bir acı ile dere yatağında her çalı dibine tek tek bakarak oğlunu arayan babaya komşuları da yardım etti. Öte yandan evin terk erkek çocuğu olan 11 yaşındaki oğlu gözleri önünde suya kapılan anne Gülümser Akgün’ün, konuşma engelli olduğundan haykırışını kimseye anlatamaması yürekleri burktu. Mantar toplamak için ormana giden ve yağmur sonrası geri geldiğinde oğlunun suya kapıldığını öğrenen baba Ali Akgün, yaptığı açıklamada, “Oğlan sele kapılmış burada. Annesi görmüş, koşmuş oradan. Ben mantara gitmiştim dağa, neredeyse bizde gitmiştik. Oğlumu arıyoruz yok. Annesi engelli, hiç konuşamıyor zaten. Çocuk el sallamış sanırım. Görmüş burada, koşmuş derdini anlatmaya çalışmış ama kimse anlamamış” dedi.

Son güncelleme: 11:55 21.06.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more