Sözcü Plus Giriş

Bakan Çavuşoğlu’ndan hortum ve fırtına felaketiyle ilgili ‘ödeme’ açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'da hortum ve fırtına nedeniyle büyük zararın oluştuğu Kumluca ilçesi başta olmak üzere, batı ilçelerine yaptığı ziyarette, TARSİM sigortası kapsamında çiftçilere 35 milyon TL'nin üzerinde ödeme yapıldığını, bunun dışındaki çiftçiler için de ödemelerin Valilik ve kaymakamlıklar aracılığıyla yapılacağını söyledi. Çavuşoğlu, bölgede evi ve iş yeri zarar görenler için de toplam 2 milyon TL'ye yakın ödeme yapılacağını açıkladı.

21:39 -
Bakan Çavuşoğlu’ndan hortum ve fırtına felaketiyle ilgili ‘ödeme’ açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 31 Mart yerel seçimlerine hazırlık çalışmaları kapsamında partisinin belediye başkan adaylarına destek için Antalya’nın batı ilçelerini ziyaret etti.

İLGİLİ HABEROrdulu halci tepkili, Antalyalı nakliyeci 'felç olduk' diyorOrdulu halci tepkili, Antalyalı nakliyeci 'felç olduk' diyor

“ŞİMDİ ÇİFTÇİLERİMİZİN YÜKÜNÜ AZALTMAK İÇİN ÇALIŞMA YAPIYORUZ”

Geleceğin tarımda olduğunu ve çiftçiyi koruyacaklarını dile getiren Bakan Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

FOTO:DHA

“Türkiye’nin belkemiği çiftçilerdir. Ben de bir çiftçi çocuğuyum, kabinemizde sürekli bu konuyu konuşuyoruz. Cumhurbaşkanımız şöyle diyor; ‘Bu rantçılara çiftçimizi ezdirmeyiz, tüketicimizi de ezdirmeyiz.’ Şimdi çiftçilerimizin yükünü, girdi maliyetlerini azaltmak için çalışma yapıyoruz. Kumluca ve bu bölgemizde doğal afetler oldu, çok geçmiş olsun. TARSİM’le ilgili ödemeler 35 milyon TL’yi geçti, 40 milyonu geçecek. Şimdi ise sigortalı olmayan çiftçilerimize devletimizin ödeyeceği paralar dağıtılacak. Bütçe hazırlandı, her şey hazır ve Antalya’ya bu paraları göndereceğiz. Valiliğimiz, kaymakamlıklarımız aracılığıyla ilgili kurumlarla beraber vatandaşımıza hasarlarını gidermek için para aktaracağız. Geçen sene 10 milyon aktarmıştık, TARSİM’den de 10 milyon gelmişti. Fakat bu sefer hasar büyük dolayısıyla rakam da büyük olacak.”

İLGİLİ HABERAntalya'daki hortum felaketinde zarar 100 milyon lirayı aşkınAntalya'daki hortum felaketinde zarar 100 milyon lirayı aşkın

ZARAR GÖREN İŞ YERİ VE EVLER İÇİN DE 2 MİLYON LİRA

Her zaman milletin yanında olduklarını ve hiçbir zaman yalnız bırakmadıklarını belirten Bakan Çavuşoğlu, “Hasar gören iş yerleri için 1 milyon liraya yakın para tahsis edildi ve Valiliğimiz dağıtacak. Evi zarar gören vatandaşlarımıza da paralar dağıtılmaya başlandı, o da yaklaşık 1 milyon TL. Yani evi, iş yeri, serası, neyi varsa zarar gören tüm vatandaşlarımıza tazmini yapacağız” dedi.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more