Bakan Soylu deprem toplanma alanı sayısını açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'de meydana gelen deprem ve toplanma alanı sayısını açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,  Asya Afet Azaltma Konferansı’nda konuştu. “Türkiye depremle ilgili acı tecrübe ve büyük kayıplar yaşadı” diyen Soylu, afet yönetimi çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.

* Ülkemizde geçen yıl kaydedilen deprem sayısı 22 bin 899'dur. Bu yıl ise 20 bin 940'tır. Türkiye'de 16 bin 427 toplanma alanımız var.

* Türkiye'de 2018 ve 2019'da tamamlanan afet konutu sayısı 2 bin 640, inşaatı devam eden konut sayısı ise 3 bin 108'dir.

* Türkiye’de 2018 ve 2019’da tamamlanan afet konutu sayısı 2 bin 640, inşaatı devam eden konut sayısı ise 3 bin 108’dir. Yani afetin hem öncesini, hem afet anını hem de afet sonrasını kapsayan modern bir afet yönetim bilinciyle hareket ediyoruz.

* Bugün Türkiye’de  afet yönetimi, AFAD Başkanlığımız eliyle gerçekleştirilmektedir. 1999’da ülkemizde sadece 50 deprem gözlem istasyonumuz vardı. Bugün bu sayı 1100’dür ve halen Avrupa’nın ikinci büyük deprem gözlem ağına sahibiz.

* 2019 yılı içinde 57 il düzeyinde masa başı ve saha tatbikatı, 9 bölgesel masa başı ve saha tatbikatı ile bir ulusal düzeyde tatbikat gerçekleştirdik. (AA)

Büyük bir deprem olursa İstanbullu ne yapacak? Deprem toplanma alanları nerede? İlginizi Çekebilir Büyük bir deprem olursa İstanbullu ne yapacak? Deprem toplanma alanları nerede?

 

İstanbul'da deprem sonrası toplanma alanları nerede? e Devlet acil toplanma alanı sorgulama... İlginizi Çekebilir İstanbul'da deprem sonrası toplanma alanları nerede? e Devlet acil toplanma alanı sorgulama...

 

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...